• IKT Girl’s Day 2017

• Girl’s Day je celosvetový deň žien v IKT. Našu školu v IBM reprezentovala študentka 3.B triedy Kristína Pokorná. Pripravený program sa týkal informatiky a techniky, diskusií na tému práce v týchto sektoroch, možností uplatnenia pre ženy. Cieľom je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14-18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti. Girl’s Day 2014 organizujeme v spolupráci s partnerskými organizáciami z Maďarska (Národná asociácia žien v technike – NATE), Čiech (Gender Studies) a Poľska (Perspektiwy). Prípravu spoločného projektu podporil Visegradsky fond. Do galérie IKT Girl’s Day 2017 boli pridané fotografie.

• Matematický klokan 2017

• Dňa 20.3.2017 sa uskutočnila medzinárodná súťaž Matematický klokan. Z našej školy sa jej zúčastnilo 10 žiakov. Traja žiaci sa zaradili medzi 20% najúspešnejších riešiteľov na Slovensku. Školským šampiónom sa stala Sabína Malíková z 3.D. Všetkým riešiteľom gratulujeme! Do galérie Matematický klokan 2017 boli pridané fotografie.

• Osobnosti 19. storočia v dejinách a literatúre

• 7. apríla sme sa s tretiakmi rozhodli navštíviť rodný dom Milana Rastislava Štefánika, vedca, politika, diplomata, vojenského letca a zakladateľa Československej republiky, na Košariskách. Sympatická sprievodkyňa nám porozprávala o „malom Slovákovi s modrými očami, ktorý pre svoj národ urobil veľmi veľa.“ Uvedomili sme si, že M. R. Štefánik patrí medzi najpopulárnejšie osobnosti našej histórie a jeho závratná kariéra, romantická životná láska či tragická smrť ho „vyniesli do panteónu veľkých Slovákov.“ Bol to vzdelaný, inteligentný  človek, ktorý precestoval celý svet a nikdy nezabudol na svojich rodičov, ktorým prejavoval veľkú úctu. Naša cesta pokračovala do Piešťan, kde sme sa popri Váhu dostali k pamätnej izbe Ivana Krasku. Tento človek nám bol predstavený nielen ako básnik, ale aj ako významný politik v období 1. ČSR a priateľ M. R. Štefánika. Po vypočutí zaujímavého výkladu a krásnych básní sme si prezreli pôvodne zariadenú pracovňu a spálňu a naše kroky viedli do nákupného centra. Občerstvení  a obohatení novými poznatkami sme sa vrátili spokojní domov. Do galérie Osobnosti 19. storočia v dejinách a literatúre boli pridané fotografie.

• 12.  ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan
          • 12. ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan

• Sme víťazi! „Súkromkárky“ najlepšie mladé Európanky z regiónu! V utorok 11. apríla 2017 sa v Dome kultúry v Senici konal dvanásty  ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, regionálne kolo organizované Informačným centrom Europe Direct Senica. Zapojených bolo 13 stredných škôl. Trojčlenné tímy si zmerali svoje vedomosti o Európskej únii v troch kolách. Prvé kolo predstavoval písomný vedomostný test, ktorý obsahoval otázky z rôznych oblastí EÚ. Druhé kolo pozostávalo z krížovky, do ktorej mali súťažiaci správne doplniť jazykové výrazy alebo ich spojenia  zostavené z 24 úradných jazykov EÚ. Do finále postúpili tri najlepšie školy, ktoré ukázali svoje znalosti  v obrazovom kvíze o osobnostiach, dominantách a symboloch členských krajín EÚ. Najlepším tímom sa nakoniec s prehľadom stali študentky našej školy, žiačky 3. D: Eliška Vrablecová,  Monika Konyariková a Kristína Šišková. Dievčatá budú reprezentovať školu a  kraj na národnom kole, ktoré sa uskutoční 6. júna 2017 v Bratislave. Držíme palce a prajeme veľa šťastia! Do galérie Mladý Európan 2017 boli pridané fotografie.

• Krajské kolo 27. ročníka Olympiády v cudzích jazykoch

• Dňa 16.02.2017 sa študenti našej školy Adam Luong a Michael Uhlich zúčastnili na krajskom kole 27. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku, v kategórii 2D v Trnave. Adam Luong s prehľadom zvíťazil, keď z max. 100 získal 99 bodov! Na druhom skvelom mieste sa umiestnil Michael Uhlich s počtom bodov 86. Adam Luong postupuje do celoštátneho kola Olympiády v nemeckom jazyku, kde bude obhajovať minuloročné prvenstvo. Dňa 15.02.2017 sa študent 1. ročníka našej školy Richard Rúsek umiestnil na 27. ročníku krajského kola Olympiády v anglickom jazyku v Trnave na peknom 3. mieste. Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy. Do galérie Olympiáda CJ boli pridané fotografie.

• V novom roku začíname s úspechmi v cudzích jazykoch

• Ako tradične, aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili olympiád v cudzích jazykoch. Nesklamali ani tentokrát a v okresnom kole sa umiestnili na popredných miestach nasledovne:
            nemecký jazyk: 1. miesto - Adam Luong (IV. A)            anglický jazyk - 1. miesto - Richard Rúsek (I. A)
                                    2. miesto - Michael Uhlich (IV. A)
            Všetci traja postupujú do krajského kola. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v Trnave.  Do galérie Olympiáda CJ boli pridané fotografie.