Navigácia

 • Mikuláš

  Mikuláš

  6.12. -  Aj našu školu navštívil Mikuláš :). Poslušnejší z nás dostali aj sladkú odmenu :). 

 • Juvenes Translatores

  Juvenes Translatores

  Juvenes Translatores – Mladý prekladateľ

  Dňa 25. novembra 2021 sme sa zapojili do medzinárodnej súťaže Juvenes Translatores, ktorú organizovala Európska komisia. Mali sme šťastie, že naša škola bola vybraná zo všetkých prihlásených škôl. Zo Slovenska sa mohlo zapojiť len 14 škôl.

  Zúčastniť sa mohli len študenti narodení v roku 2004. Našu školu reprezentovali Simona Khúlová

  z 3. C, Filip Danko z 3. C a Andrej Hurban z 3. B. Ich úlohou bolo v priebehu dvoch hodín preložiť text z anglického jazyka do slovenského. Pri preklade mohli použiť prekladové slovníky, nie online prekladače. Hodnotiť sa bude presnosť prekladu, schopnosť správneho a plynulého písania, tvorivosť prekladateľských riešení. Študenti tak mohli okúsiť náročnosť práce profesionálnych prekladateľov.

  Každý pracoval online pod svojim vytvoreným kontom. Výsledky budú známe v marci 2022.  Preklady budú hodnotené  výborom profesionálnych prekladateľov a korektorov.

  Držíme našim študentom palce a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Prax 3C

  Prax 3C

  V termíne od 22.11. do 26.11. sa na našej škole opäť praxovalo. Tentokrát sa pochlapili študenti 3C. odboru ISS. Študenti vytvárali rôzne reklamné produkty (videoreklamu, plagát, reklamnú brožúru, 3D model reklamného darčeka... ) na tému SSOŠP. V závere praxe svoje návrhy zhmotnili prostredníctvom tlačiarní a 3D tlačiarní.

 • Mikulášsky BUFET

  Mikulášsky BUFET
 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Tento rok sme sa aj my zapojili do projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Do krabíc od topánok sme zabalili kúsok šťastia pre babičky a deduškov z domovov dôchodcov v Senici a v Borskom Mikuláši. 

  Veríme, že ich balíčky s pozdravmi od nás potešia a pohladia na duši, tak ako nás pri ich príprave. 

   

 • DOD OZNAM

  DOD OZNAM

  Na základe rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení  niektorých zákonov v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 29. novembra 2021 sa ruší Deň otvorených dverí naplánovaný na 2.12.2021. O náhradnom termíne DOD Vás budeme informovať prostredníctvom webovej stránky školy a výchovných poradcov na ZŠ.

 • Deň študentstva na radnici

  Deň študentstva na radnici

  Študenti, ktorých navrhol pedagogický zbor v spolupráci so študentskou radou, dostali pozvanie od primátora mesta, aby si pri príležitosti Dňa študentstva a Dňa boja za slobodu a demokraciu prevzali ocenenie za vynikajúce študijné výsledky, ale aj úspechy v mimoškolských aktivitách. Kvôli protipandemickým opatreniam sa tradičný Deň študentstva na radnici presunul na netradičné miesto - do reprezentačných priestorov novootvoreného Múzea Senica.

  Za na šu školu si prevzali ocenenie Natália Žáková (IV.B) a Jakub Závodný (III.C).

  Natália Žáková - je žiačkou 4. B triedy, študuje odbor informačné systémy a služby. Zodpovedná, pracovitá, ambiciózna milá maturantka, ktorá je vždy tam, kde ju niekto potrebuje. Je pravou rukou triednej učiteľky, vybaví, zariadi, zorganizuje v triede všetko, čo treba. Spolužiaci neraz využijú jej pomoc i pri doučovaní. Svoje vedomosti z nemeckého jazyka prezentuje na olympiádach, praktické znalosti preukazuje tvorbou jedinečných prezentácií určených na reprezentáciu školy. Školu zviditeľnila výtvarnou prácou v súťaži Svet očami teenagerov. Aktívne pracuje v študentskej firme na pozícii vedúceho pracovníka pre marketing. Ako členka združenia Senica 2.0 sa každoročne zúčastňuje na Týždni dobrovoľníctva, Challenge day, hier pre deti..., každoročne ju vidíte na Míle pre mamu, Senobraní, Dni Zeme... Zapája sa tiež do zbierok Biela pastelka a Hodina deťom. Svojou zodpovednosťou a prístupom k práci, učiteľom a spolužiakom je vzorom pre ostatných.

  Jakub Závodný - veselý, ambiciózny, obľúbený spolužiak, študent 3. ročníka - odbor informačné systémy a služby.  Okrem školských povinností sa venuje  i športovej príprave v Klube silového trojboja Senica. Školu i Slovensko reprezentoval na mnohých súťažiach, z ktorých si odniesol celú nádielku medailí. Veľmi cenné je umiestnenie na Majstrovstvách  Slovenska v silovom trojboji dorastencov a juniorov 2021, kde získal zlatú medailu a dosiahol slovenský rekord v kategórii dorastencov +120 v tlaku na lavičke - 185 kg. Na majstrovstvách Európy získal dve zlaté a dve strieborné medaily. V Rumunsku, na majstrovstvách sveta, získal vo svojej váhovej kategórii výborné štvrté miesto výkonom 630 kg v trojboji. V individuálnych disciplínach si vybojoval striebro v tlaku na lavičke za 190 kg a bronz v mŕtvom ťahu za 210 kg. Svojím prístupom ku školským a športovým povinnostiam môže byť vzorom všetkým športovcom vo svojom veku.

   

   

 • Interná prax

  Interná prax

  PONDELOK

  Máme za sebou prvý deň internej praxe. 

  Študenti odboru Škola podnikania sa rozlosovali do pracovných tímov a dostali zadanie úloh na dnešný deň. 

  Každý tím si založil svoju firmu, názov, vytvoril vlastné logo, slogan. Na pracovnej porade si zvolili personálne zloženie firmy. Popis všetkých funkcií, kvalifikačné predpoklady. Na základe prieskumu materiálových zdrojov, každá firma navrhla prototyp hračky, ozdoby a postup výroby. Následne si nakúpili potrebný materiál na výrobu a zaevidovali. 

  Študenti odboru Informačné systémy a služby sa rovnako rozdelili do tímov a vytvorili svoje firemné web stránky, logá a rozdelili si pracovné pozície vo firmách.

  Zajtra pokračujeme 


  UTOROK

  Škola podnikania: Dnes plnili jednotlivé tímy zadané pracovné úlohy na utorok. Popritom každá firma pracovala na prototype svojho produktu. Zároveň si študenti pripravili reklamnú prezentáciu firmy a nového výrobku. 

  Bolo toho naozaj veľa, čas nudiť sa veru nebol.


  Študenti Informačných systémov a služieb dnes vytvárali reklamné videá na tému DOD na SSOŠP 2.12.2021.


  Tešíme sa na zajtra. 


  STREDA

  Škola podnikania: V stredu čakala študentov na internej praxi prezentácia firiem a výrobkov na predajnom veľtrhu. Každá spoločnosť prototyp svojho produktu vystavila a spotrebitelia (študenti a učitelia) rozhodovali o kúpe. 


  Študenti Informačných systémov a služieb dnes vytvárali reklamné plagáty, bulletiny, vizitky a reklamné darčeky na tému DOD na SSOŠP 2.12.2021.


  ŠTVRTOK

  Škola podnikania: Dnes firmy rátali svoj zisk na základe objednávok z predajného veľtrhu, vystavovali faktúry, zmluvy. Pripravovali sa na pracovné pohovory. 


  Študenti Informačných systémov a služieb dnes dokončovali svoje produkty a vyskúšali si vytvorenie internetového káblu. 


  PIATOK

  Škola podnikania: V posledný deň internej praxe študenti pokračovali vo vypracovávaní zadaných úloh. Prebehli pracovné pohovory na zadanú pracovnú pozíciu. 

  Na záver študenti zhodnotili seba, svojich spolužiakov i celý týždeň praxe. 

  Študenti Informačných systémov a služieb v posledný deň dokončovali svoje projekty a prezentovali svoje webstránky, vizitky, plagáty, bulletiny a navrhnuté a vtlačené 3D modely reklamných predmetov.  


  Utorok :) 

  Streda :)

  Fotky z prakse ISS :D 3B

 • Halloween

  Halloween

  Dnešný deň 27.10. sme si spríjemnili čakanie na jesenné prázdniny HALLOWEENSKOU párty. Keby človek tie deti nepozná tak sa ich aj trochu bojí. :)

 • Hodina deťom

  Hodina deťom

  Hodina deťom je verejná zbierka, na podporu organizácií, ktoré pracujú s deťmi a mladými ľuďmi z jednorodičovských rodín a tiež na podporu individuálnych žiadateľov, jednorodičov. Pomáha deťom, mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách.

  Aj tento školský rok sme sa zapojili do zbierky na škole a v uliciach mesta Senica. Podarilo sa nám vyzbierať peknú sumu do “žltej pokladničky“ a veľa darcov sa zapojilo formou odoslania SMS v hodnote štyroch eur.

  Veľká vďaka patrí našim druhákom Simči a Jarovi a štvrtáčkam Vaness a Sise.

 • Majster sveta v tlaku na lavičke

  Majster sveta v tlaku na lavičke

  Jakub Závodný (III.C) sa od dnešného dňa  bude pýšiť titulom majstra sveta v tlaku na lavičke. Blahoželáme a želáme mnoho ďalších úspechov.

 • Dotkol sa hviezd...

  Dotkol sa hviezd...

  Dotkol sa hviezd...

  Dňa 9. septembra 2021 sme sa vybrali na exkurziu do Košarísk a na Bradlo, aby sme navštívili rodný dom
  a miesto posledného odpočinku generála Milana Rastislava Štefánika a pripomenuli si túto významnú
  osobnosť našich dejín.
  Boli sme fascinovaní životom tohto veľkého muža, ktorý svojmu neuveriteľne krehkému cieľu podriadil
  celý svoj život. Zanovito a odhodlane kráčal za svojou nebeskou záľubou – astronómiou, odvážne sa
  prebíjal svetom a nikdy nezabudol na svoju domovinu. Dodnes sa pýtame: „Prečo musel človek, ktorý
  toľko obetoval slobode svojej vlasti, umrieť na jej prahu práve vo chvíli, keď dosiahol svoj cieľ?“
  Na Bradle nás milo prekvapili zmeny, ktoré nás tam čakali. So záujmom sme si pozreli dokument o
  stavbe tohto pietneho miesta. Potešilo nás aj sladké kapučíno z pojazdnej kaviarne Milánek.

 • Exkurzia INAT Moravský Svätý Ján

  Exkurzia INAT Moravský Svätý Ján

  Exkurzia INAT Moravský Svätý Ján

  8.9.2021 sme spoločne s tretiakmi navštívili spoločnosť INAT s. r. o. v Moravskom Svätom Jáne. Spoločnosť sa zaoberá primárne strojárskou výrobou, ale vo svojom portfóliu má, ako jedna z mála slovenských firiem, aj 3D tlač a vývoj nových 3D tlačiarní pre priemyselné a profesionálne využitie.

   

 • Biela pastelka

  Biela pastelka

  Biela pastelka 

  Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku a sme hrdí, že malým kúskom môžeme každoročne prispieť aj my. Tento rok patrí vďaka dievčatám z 3.  A, Barborke, Eliške, Emke a Mell.

 • Ďakujeme

  Ďakujeme

  Ďakujeme

  Ďakujeme e-shopu 3Dskladom.sk a zvlášť Patrikovi Idunkovi za darček v podobe množstva filamentu. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 • Pokyny k začiatku školského roka

  Pokyny k začiatku školského roka

  Vážení rodičia, milí študenti,


  prázdniny sa skončili a začíname nový školský rok 2021/2022. 

  Touto cestou sa na vás obraciame s nasledovnými organizačnými pokynmi:

  • nástup do školy: 02. 09. 2021, 08:00 hod.
  • vstup do budovy školy s rúškom
  • študenti všetkých ročníkov sa zhromaždia vo svojich triedach (študentov 1. ročníka usmerníme pri vstupe do budovy)
  • študenti druhého, tretieho a štvrtého ročníka elektronicky odošlú 01. 09. 2021 vyhlásenie o bezpríznakovosti (EduPage - Štart - Vyhlásenie)
  • študenti prvého ročníka prinesú vypísané vyhlásenie o bezpríznakovosti (tlačivo je priložené na konci oznamu)

  Želáme vám úspešný štart do nového školského roka a tešíme sa na spoluprácu.

                                                                                                                                       

                                                                                                                                        vedenie SSOŠP

  Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

  Orientačný_plán_školy_2021_2022.jpg

 • ISIC preukaz

  ISIC preukaz

  Vážení rodičia!

  Život žiaka sa stáva každým rokom nákladnejším. Na škole si to veľmi dobre uvedomujeme. Pre našich žiakov preto vydávame medzinárodný preukaz ISIC/EURO<26, ktorý je identifikačným preukazom žiaka našej školy. Preukaz Vám zároveň môže ušetriť desiatky až stovky eur.

   

  S preukazom získava Vaše dieťa možnosť:

  1. denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami
  2. využiť vďaka preukazu zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete. Napr. v e-shopoch, v kine, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní.Viac na www.isic.sk
  3. uplatniť si nárok na špeciálny paušál Go Yoxos výhodným balíkom mobilných dát, dostupný výhradne pre držiteľov preukazov ISIC. Viac na https://isic.sk/pausalpreteba/
  4. uplatniť si nárok na celoročné cestovné poisteniehttp://isic.sk/poistenie-istotka
  5. využiť preukaz ako multifunkčnú dopravnú kartu pre MHD, SAD a vlakovú dopravu na zľavnené cestovné po celom Slovensku a 75% zľavu na vlaky v Čechách
  6. pridať preukaz do aplikácie UBIAN a mať pod palcom svoje dopravné transakcie a informácie o karte, dobíjať kredit, alebo si kúpiť časový lístok, zbierať zelené kilometre a mnoho ďalšieho. Viac na www.ubian.sk
  7. mať jeden preukaz platný v interných systémoch školy pre evidenciu dochádzky či stravovania

  Naša škola bude preukazy objednávať tak, aby sme ich žiakom mohli odovzdať ešte pred začiatkom školského roka, prípadne prvý školský deň.  Preto je potrebné, aby ste najneskôr do 20.08.2021

  • uhradili poplatok 20€ (nový preukaz) jednoducho podľa inštrukcie tu: www.isic.sk/platbaskoly
  • pripravili si 1 fotografiu žiaka (rozmer 25x25 mm), ktorá bude umiestnená na preukaz pri jeho prevzatí

  Preukaz si budete môcť prevziať na sekretariáte školy u p. Vaňovej.

   

  Preukaz dostanete pripravený na použitie vo všetkých jeho funkciách. Až v ďalších rokoch sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známkyISIC (10 €) a sms-kou(3€).

   

   

  Využívajte Vy a Vaše deti  výhody medzinárodného preukazu ISIC tak, ako to robia držitelia preukazov a ich rodičia na celom svete.

 • Športové úspechy

  Športové úspechy

  Svet žije olympiádou, no konajú sa aj iné podujatia. Nádielku medailí získal Jakub Závodný na Majstrovstvách Európy v silovom trojboji dorastu, juniorov, mužov v ČR - Plzeň. Dve zlaté a dve strieborné medaily. Želáme mnoho ďalších úspechov bez zranení.

 • 2. ročník denného tábora

  Srdečne Vás pozývame na ďalší ročník denného tábora informatiky, robotiky, 3D modelovania a tlače. Ďalšie informácie v prílohách.

 • TEENS - svet očami teenagerov

  TEENS - svet očami teenagerov

  Natália Žáková (III. A) sa v období dištančnej formy vyučovania zúčastnila výtvarnej súťaže "TEENS - svet očami teenagerov". Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica
  Hollého 1380, Senica
 • 0907 161 135 - riaditeľ zriaďovateľa školy

  0915 727 145 - riaditeľ školy

  0908 147 840 - zástupkyňa riaditeľa školy

  034 651 55 93 - sekretariát

Fotogaléria