Navigácia

 • Svetový deň bez mobilu

  6. 2. - Svetový deň bez mobilu. Aj naši študenti si vyskúšali, aké je to stráviť jedno dopoludnie bez svojho mobilného kamaráta. To, že išlo o naozajstnú výzvu sa potvrdilo, pretože telefón odovzdalo len zopár odvážlivcov, ktorým týmto ďakujeme za spoluprácu. Do galérie Svetový deň bez mobilu boli pridané fotografie.

 • Europe direct Senica

  31. januára 2018 sa na našej škole konal vzdelávací seminár o Európskej únii: Brána informácií otvorená, ktorého sa zúčastnili žiaci 2. ročníka. Za pútavú prezentáciu a užitočné informácie ďakujeme informačnej kancelárii Europe direct Senica.  Do galérie Europe direct Senica boli pridané fotografie.

 • Zasadnutie št. parlamentu

  V pondelok 12. februára 2018 sa o 9:00 hod.  uskutoční zasadnutie št. parlamentu v učebni NOS (zasadačka)

 • Olympiáda v anglickom jazyku - 2018

  Tešíme sa prvému úspechu, ktorý sme dosiahli v Olympiáde v anglickom jazyku. V tejto súťaži našu školu reprezentovala žiačka 1.A triedy Lenka Szabóová a získala krásne prvé miesto na okresnom kole v Skalici. Veríme, že svoje prvenstvo obháji aj na krajskom kole v Trnave. Držíme jej palce :-)

  Do galérie Olympiáde v anglickom jazyku - 2018 boli pridané fotografie.

 • EURÓPA V OTÁZKACH

  Dňa 20. 12. 2017 junior ambasádorky našej školy pripravili pre svojich spolužiakov medziročníkovú súťaž, kvíz s názvom EURÓPA V OTÁZKACH. Súťažiace tímy sa popasovali s otázkami o histórii, štátoch, mestách, pamiatkach, osobnostiach a zaujímavostiach krajín EÚ. Na treťom mieste sa umiestnili žiačky z 3. A. – Simona Baumgartnerová a Milica Šindelárová, na druhom mieste žiačky z 2. A – Aneta Linková a Kristína Obuchová a na prvom mieste žiačky zo 4. D – Kristína Šišková a Eliška Vrablecová. Za zodpovednú prípravu a pohodový priebeh celej súťaže ďakujeme ambasádorkám – Martine Štítnej, Kristíne Jašíkovej a Jane Sabayovej. Do galérie EURÓPA V OTÁZKACH boli pridané fotografie.

 • JA Firma - Ekoraj

  1. valné zhromaždenie. Do galérie JA Firma - Ekoraj boli pridané fotografie.

 • LVVK 2018

  V dňoch 7.1.-12.1.2018 sa žiaci a učitelia našej školy zúčastnili LVVK v nádhernom prostredí Vysokých Tatier – v Tatranskej Lomnici. Pedagógovia aj žiaci boli ústretoví, priateľskí, spolupráca bola dobrá. Penzión ZORA sa nachádzal cca 100 m od lyžiarskeho strediska, od nástupu na sedačkovú lanovku „ŠTART“. Išlo o veľkokapacitnú (6 miestnu) vyhrievanú lanovku. Na ňu nadväzovala ďalšia 4-miestna lanovka „Čučoriedky“, obe vhodné pre základný a zdokonaľovací výcvik. Ďalej nadväzovala kabínková lanovka na Skalnaté Pleso, ktorú využili naši najzdatnejší lyžiari. Vzhľadom na výborné snehové podmienky mohol prebiehať kvalitný lyžiarsky výcvik. Vďaka vhodným snehovým podmienkam, dobrému počasiu a dobrej disciplíne žiakov sa hlavný cieľ kurzu v plnej miere splnil. Do galérie LVVK 2018 boli pridané fotografie.

 • Ako sa učiť cudzie jazyky :)

  Ako sa učiť cudzie jazyky :) V rámci týždňa jazykov, kultúr a tradicií sme zorganizovali sériu prednášok "Ako sa učiť cudzie jazyky". Ema Dvořáková, študentka 4.D. triedy rozprávala o svojich vlastných skúsenostiach s učením anglického a ruského jazyka a o možnostiach, ktoré nám ponúkajú nielen informačné technológie, e-booky, ale aj iné zábavné spôsoby učenia jazyka z pohodlia domova. Prednášky boli vedené v anglickom jazyku, pre študentov z Ukrajiny v ruskom jazyku, ale aj v slovenskom, aby študenti z nižších ročníkov porozumeli všetkému, o čom rozprávala. Ema plynulo rozpráva v anglickom aj ruskom jazyku, za čo zožala veľký úspech. Ako sama hovorí: "Bola to pre mňa prvá skúsenosť s prezentovaním pred viac ľuďmi. Mala som trochu trému, no myslím, že som si to užila ako ja, tak i poslucháči. V budúcnosti by som sa rada venovala jazykom i naďalej.  Do galérie Ako sa učiť cudzie jazyky :) boli pridané fotografie.

 • Učili sme anglický jazyk na 2. Základnej škole

  Učili sme anglický jazyk na 2. Základnej škole. V týždni jazykov, kultúr a tradícií sa študenti 4. ročníka rozhodli, že si pôjdu vyskúšať prácu učiteľa cudzieho jazyka na základnej škole. Dôkladná príprava bola nevyhnutná, nakoľko pre všetkých študentov to bola prvá takáto skúsenosť. Miška Lelláková a Aďka Ščepková si vybrali asi najťažšie a to vyučovať jazyk u prvákov. Jakub Kiráľ a Sabínka Fridrichová učili u tretiakov a štvrtákov a Monika Konyáriková a Radka Tunáková u siedmakov a deviatakov. Všetci spoločne priznali, že to nie je vôbec jednoduché postaviť sa či už pred malých prváčikov, ktorých treba neustále udržovať v pozornosti alebo pred pobláznených pubertiakov. Do galérie Učili sme anglický jazyk na 2. Základnej škole boli pridané fotografie.

 • The 2017 Best In English

  Tento rok sme sa opäť zapojili do medzinárodnej online súťaže v anglickom jazyku The 2017 Best In English, ktorá sa konala 30. novembra 2017. Do súťaže sa zapojilo viac ako 750 stredných škôl z 29 krajín, našu školu reprezentovalo 18 študentov. Maximálny počet získaných bodov bol 98. Z našej školy získal Richard Rúsek - 84,5 bodov a Lenka Szabóová - 83 bodov. Do galérie The 2017 Best In English boli pridané fotografie.

 • Olympiáda v anglickom jazyku 2017

  Dňa 12. decembra sa konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Konkurencia bola veľká, prihlásilo sa 18 študentov, z ktorých po písomnej časti postúpilo do ústnej časti 8 najlepších angličtinárov. V ústnej časti mali dve zadania, podľa obrázku vytvoriť príbeh a rolovú úlohu, ktorú hrali s našou „native“ lektorkou Hannah. 1. miesto získala Lenka Szabóová, ktora nás bude reprezentovať v obvodnom kole v Skalici, 2. miesto získala Vanesa Romančíková a 3. miesto Richard Rúsek. Výkony boli skvelé. Congratulations! Do galérie Olympiáda v anglickom jazyku 2017 boli pridané fotografie.

 • Vianoce 2017

  Dnešná predvianočná nálada u nás v škole. Do galérie Vianoce 2017 boli pridané fotografie.

 • Vianočná Viedeň 2017

  Dňa 14. decembra 2017 sme si (28 študentov a 2 pedagógovia) urobili poznávací výlet do predvianočnej Viedne. Pozreli sme si Prírodovedné múzeum s novými expozíciami, potom sme sa presunuli do samotného srdca Viedne – na pešiu zónu pri katedrále Stephansdom, navštívili kaviarničky, reštaurácie, obchodíky... Neskôr sme prešli cez mestský park k mestskej radnici, kde sa každoročne konajú vianočné trhy. Zájazd sme ukončili v nákupnom centre Donauzentrum, kde si všetci kúpychtiví prišli na svoje... Do galérie Vianočná Viedeň 2017 boli pridané fotografie.

 • Medzitriedna súťaž vo futsale - 2017

  Naši žiaci aj tento rok zabojovali v medzitriednej súťaži vo futsale. Sláva víťazom, česť porazeným. Do galérie Futsal 2017 boli pridané fotografie.

 • Olympiáda v nemeckom jazyku

  Koncom novembra sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v kategóriách 2C a 2D. Súťažiaci si mohli zmerať sily  v posluchu s porozumením, v teste, v čítaní s porozumením a v dialógoch na  rôzne témy. Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť. Do galérie Olympiáda v nemeckom jazyku boli pridané fotografie.

 • Best In Deutsch

  Dňa 23.11.2017 sa desať našich vybraných študentov zúčastnilo na medzinárodnej online-súťaži v nemeckom jazyku pod názvom Best In Deutsch. K dosiahnutým výsledkom gratulujeme a ďakujeme za účasť. Do galérie Best In Deutsch boli pridané fotografie.

 • Imatrikulácie 2017

  Do galérie Imatrikulácie 2017 boli pridané fotografie.

  6. decembra sa v KD konali imatrikulácie našich prvákov. Program a súťaže pripravili žiaci druhých ročníkov. Prvácke triedy sa museli obliecť podľa vopred stanovenej témy a pripraviť si program, a tak sme videli spievajúcich a tancujúce žiakov. Atmosféra bola výborná, prváci sa snažili zabojovať čo najviac. 

 • Európa dokorán!

  DOD školskej informačnej kancelárie

  Tento školský rok sa naša škola zapojila do projektu s názvom Ambasádorská škola Európskeho parlamentu. Cieľom tohto vzdelávacieho programu  je šíriť povedomie o Európskej únii a európskej parlamentnej demokracii medzi mladými ľuďmi prostredníctvom poskytovania aktuálnych a praktických vedomostí.

  Dňa 14. 11. 2017 si naši junior ambasádori pripravili pre študentov Deň otvorených dverí Školskej informačnej kancelárie SPOLU o EÚ. Ich spolužiaci sa popasovali s rôznymi aktivitami ako napr. Poskladaj mapu! Priraď pamiatku! S jazykmi po Európe! Spoznáš známe osobnosti? Svoje teoretické vedomosti si mohli preveriť v kvíze, ktorý pozostával z otázok týkajúcich sa vybraných krajín EÚ. V krátkych prezentáciách sa dozvedeli niečo o vzniku,  zakladateľoch, inštitúciách a kľúčových zmluvách v histórii európskej integrácie.

  Do galérie Európa dokorán! boli pridané fotografie.

 • Prezentácia stredných škôl 2017

  V dňoch 8. a 9.11.2017 sa v Myjave a v Senici uskutočnili prezentácie stredných škôl, na ktorých reprezentovali našu školu pedagógovia a hlavne študenti. Na Myjavu zavítal medzi žiakov a študentov v rámci svojej návštevy kopaničiarskeho kraja aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Do galérie Prezentácia stredných škôl 2017 boli pridané fotografie.

 • Zmena rozvrhu DŠ

  2. 12. 2017 - bude EKN namiesto SJL a 9. 12. 2017 bude SJL namiesto EKN

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica
  Hollého 1380, Senica
 • 0907 161 135 - Riaditeľ zriaďovateľa školy

  0907 746 906 - Riaditeľka školy

  0915 727 145 - Zástupca riaditeľky školy

  034 651 55 93 - Sekretariát

Fotogaléria