Navigácia

 • Študentská kvapka krvi 2019

  Študentská kvapka krvi 2019

  Národná transfúzna služba SR ďakuje našim študentom 4. ročníka – darcom krvi, ktorí dňa 12. novembra 2019 prišli darovať svoju krv, pomohli doplniť zásoby krvi a zachránili tým životy ľudí v ohrození. Zamestnanci NTS SR. Do galérie Študentská kvapka krvi 2019 boli pridané fotografie.

 • Webinár - Tradičné podnikanie netradične

  Webinár - Tradičné podnikanie netradične

  Dňa 12.11.2019 sa zúčastnili členovia  Do it yourself JA firmy  webináru na tému: Tradičné podnikanie netradične. Išlo o online inšpiratávne  prezentácie mladých podnikateľov. Do galérie Webinár - Tradičné podnikanie netradične boli pridané fotografie.

 • Školenie manažmentu v AT&T

  Školenie manažmentu v AT&T

  Dňa 8.10.2019 sa prezidentka Do it yourself JA firmy Karolína Muchová a viceprezidentka financií Lenka Szabóová zúčastnili školenia manažmentu v  AT&T firme v Bratislave. Tu sa im venovali a odborné skúsenosti odovzdali odborníci z praxe. Do galérie Školenie manažmentu v AT&T boli pridané fotografie.

 • Revolution Train

  Revolution Train

  V piatok 8. novembra 2019 študenti 3. a 4.ročníka absolvovali aktivity v protidrogovom vlaku Revolution Train zameraného prostredníctvom interaktívneho zážitkového programu na prevenciu proti drogám.

  Cieľom vlakového programu bolo prostredníctvom zapojenia všetkých ľudských zmyslov efektívne zapôsobiť na návštevníka vlaku,  na jeho pohľad na legálne i nelegálne drogy, závislosti a inšpirovať ho k pozitívnym životným voľbám. Protidrogové aktivity vo vlaku zaujímavou formou predstavili  mechanizmy, prostredníctvom ktorých vzniká závislosť až po dôsledky, ktoré závislému od drog spôsobí. Študenti videli reálny príbeh drogovo závislých mladých ľudí, ktorý cez množstvo emotívnych situácií vytváral priestor na premýšľanie o nebezpečenstve legálnych a nelegálnych drog. Účastníci preventívneho projektu si prostredníctvom filmu vypočuli klamstvá "feťákov" aj pravdy o živote na drogách, po vysunutí plátna bol reálne zobrazený drogový brloh, väzenská cela či autohavária. Všetci dostali na úvod dotazník a v ňom mohli anonymne reagovať na to, čo videli. Počas celej prehliadky boli účastníci nabádaní k tomu, aby sa vedeli v živote správne rozhodnúť, aby hľadali správne možnosti, aby „neboli ovcou“ a nenechali sa strhnúť davom. Veď každý z nás má len jeden život, ktorý je potrebné si vážiť. Tento vlak študentov z našej školy síce nikam neodviezol, ale verme, že ich naviedol na tú správnu cestu.

  Slovami študentov : „Neuveriteľné. Skvelé. Pravdivé a smutné. Rozhodne treba vidieť. “

  Do galérie Revolution Train boli pridané fotografie.

 • Športový deň inak

  Športový deň inak

  8.11.2019 Športový deň inak. Žiaci II.B prišli s iniciatívou zorganizovať športový deň pre svoju triedu tak trochu inak, než je zvykom. Celú akciu uchopil pevne do rúk Michal Nikodém a vďaka nemu spolužiaci strávili aktívne a akčné piatkové doobedie na paintballovom ihrisku v Kútoch. Všetci sme prišli domov nadšení a s presvedčením, že toto by sme si mali zopakovať. Do galérie Športový deň inak boli pridané fotografie.

 • Košariská pri Brezovej pod Bradlom 2019

  Košariská pri Brezovej pod Bradlom 2019

  V pondelok 21. októbra 2019 sa žiaci 1. C vybrali za slnečného počasia na Košariská pri Brezovej pod Bradlom, kde navštívili rodný dom jedného z velikánov slovenských dejín, Dr. Milana Rastislava Štefánika. Študenti si so záujmom vypočuli výklad a zaujímavosti zo života tejto známej osobnosti. Za svoj pomerne krátky život (39 rokov) dosiahol veľmi veľa. Stál za zrodom 1. ČSR, bol politikom, diplomatom, astronómom, brigádnym generálom ozbrojených síl Francúzska, letcom, fotografom, cestovateľom... Okrem všeobecne známych informácií sa žiaci dozvedeli aj pikošky z jeho osobného života, napr. že určitú časť svojho života bol aj iluzionistom a i.

  Po návšteve múzea sa žiaci presunuli na Bradlo, kde sa v krásnom kopaničiarskom prostredí týči majestátna mohyla M. R. Štefánika, vrcholné dielo architekta Dušana Jurkoviča, rodáka z Turej Lúky pri Myjave. Následne sa študenti presunuli autobusom na Myjavu, kde navštívili Múzeum Slovenských národných rád a dom pani Kolenyovej. Tam si vypočuli zaujímavosti zo života štúrovcov, bojov Slovákov za sebaurčenie od meruôsmych rokov (1848-1849) až po vznik Slovenskej republiky 1. januára 1993. Do galérie Košariská pri Brezovej pod Bradlom 2019 boli pridané fotografie.

 • Piešťany 2019

  Piešťany 2019

  Dňa 13.10.2019 žiaci III. roč. navštívili  pamätnú izbu národného umelca Ivana Kraska v Piešťanoch.  Expozícia a výklad lektorky boli veľmi pútavým doplnením zaujímavých informácií o živote a diele tohto významného slovenského básnika a prozaika. Do galérie Piešťany 2019 boli pridané fotografie.

 • Devín 2019

  Devín 2019

  Do galérie Devín 2019 boli pridané fotografie.

  V utorok 15. októbra 2019 sme využili krásne jesenné počasie a vybrali sme sa na hrad Devín. Viaže sa k nemu  najstaršia história Slovákov a Slovenska. K tomuto miestu sa viaže epos Jána Hollého Svatopluk a pamätná tabuľa pripomína aj návštevu Štúrovej družiny. Krásne počasie prispelo k tomu, že sme si pokojne a so záujmom vypočuli výklad a prešli všetky dostupné priestory hradu.
  V niektorých klenbových priestoroch  sú inštalované  expozície Múzea mesta Bratislavy. K obdobiu, keď hrad vlastnili Garayovci, sa viaže aj vznik 55 m hlbokej hradnej studne, ktorá sa nachádza na nádvorí stredného hradu. Nadšene sme vyskúšali aj jej akustiku. Pri studni sa nachádza vyhliadková terasa s výhľadom na Dunaj a rakúsky vrch Braunsberg.
  V nádhernej scenérii s dvojfarebným sútokom Dunaja a Moravy vyniká elegantná štíhla veža s cimburím. Podľa povesti sa nazýva Panenská veža. Po moste ponad hradnú priekopu sa možno dostať na vrcholovú plošinu so zvyškami strážnej veže.  Horný hrad je od roku 2017 opäť prístupný  pre verejnosť a poskytuje úžasný výhľad.

 • Nová webstránka školy

  Nová webstránka školy
 • TÝŽDEŇ EURÓPSKEJ KUCHYNE

  TÝŽDEŇ EURÓPSKEJ KUCHYNE

  Vážení gurmáni a milovníci dobrého jedla,

  v dňoch od 14. 10. do 18. 10. 2019 vás srdečne pozývame do našej jedálne na Týždeň európskej kuchyne. Ponúkané špeciality môžete ochutnať za 3,30 €.

  Obed je nutné si objednať deň vopred.

 • Deň európskych jazykov 2019

  Deň európskych jazykov 2019

  Dnes už všetci vieme, aké je dôležité ovládať nielen jeden či dva cudzie jazyky, ale pustiť sa aj do štúdia ďalších. Otvára nám to cestu do sveta, sme viac otvorení, tolerantní voči iným národom, kultúram. Aj tento rok sme sa 26. septembra zapojili do aktivít spojených s dňom Európskeho jazyka, kde sme si formou kvízov,  jazykových hier  aj spievania uvedomili rôznorodosť jazykov  a kultúrnu rozmanitosť európskych krajín. Do galérie Deň európskych jazykov 2019 boli pridané fotografie.

 • Biela pastelka 2019

  Biela pastelka 2019

  Hlavným zbierkovým dňom pre tento rok bol piatok 20. septembra 2019. V tento deň sa stretli v uliciach rôznych miest Slovenska dobrovoľnícke tímy. Medzi nimi aj študenti Súkromnej strednej odbornej školy podnikania. Ambasádorkou zbierky Biela pastelka bola opätovne Adela Vinczeová.

  Výťažok zo zbierky sa použije na pomoc pre nevidiacich pri práci s počítačom, učení sa Braillovho písma, varenie, pomoc pri osobnej hygiene, nákup slepeckých palíc a výcvik vodiacich psov.

  Sme radi, že môžeme aspoň malou časťou byť prospešní aj my. Táto skúsenosť nás obohatila, boli sme nadšení z ochoty a záujmu žiakov  našej školy a ľudí v meste prispieť na dobrú vec.

  Do tejto akcie sa aktívne zapojili členovia Študentskej rady Natália Žáková, Kristína Kutálková, Silvia Ovečková z 2.A, Mário Biskupič, Danko Ďurinák z 2.B, Karolína Muchová a Lukáš Kanda z 3.A.

  Do galérie Biela pastelka 2019 boli pridané fotografie.

 • TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA

  TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA

  TÝŽDEŇ  DOBROVOĽNÍCTVA

  Už deviatykrát sa konal senický týždeň dobrovoľníctva, ktorého hlavným organizátorom bolo Informačné centrum Europe Direct Senica. Stretli sa mladí ľudia, ktorí chceli pomôcť a urobiť niečo pre druhých.

  18. septembra 2019 sa v mestskom parku v Senici konala akcia „Dobrovoľníci deťom“. Žiaci našej školy sa taktiež ochotne zúčastnili pri príprave akcií, súťaží a hier s tými najmenšími.

  Sme radi a za celú Študentskú radu ďakujeme, že naše dievčatá a chlapci našli chuť vo svojom voľnom čase venovať iným kúsok zo seba . 

  Dobrovoľníctvo je skvelá činnosť!

  Do galérie TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA boli pridané fotografie.

 • Exkurzia VTSÚ Záhorie

  Exkurzia VTSÚ Záhorie

  Dňa 11.9. sa uskutočnila exkurzia pre žiakov študijného odboru informačné systémy a služby do Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie. Vojenský technický a skúšobný ústav, ktorý je jedným z najväčších v Európe, je vývojové a testovacie centrum vojenskej techniky a vojenských zbraňových systémov. Zástupca riaditeľa p. Morávek ukázal študentom techniku dostupnú od roku 1918, ktorá je stále vo funkčnom stave a v niektorých prípadoch jedinečná na Slovensku. Študenti mali možnosť si vyskúšať jazdu na tanku T-72. Zároveň mohli vidieť techniku, jej poškodenie a zraniteľnosť po vykonaných skúškach. Do galérie Exkurzia VTSÚ Záhorie boli pridané fotografie.

 • Rast radikalizmu a extrémizmu

  Rast radikalizmu a extrémizmu

  Rast radikalizmu a extrémizmu v spoločnosti a obzvlášť medzi mládežou je jednou z pálčivých tém súčasnosti. Z tohto dôvodu sme na našej škole radi privítali študenta Mareka Macha, ktorý mal 4. septembra 2019 prednášku pre žiakov 1. ročníka. Ešte ako žiak základnej školy založil stránku www.mladiprotifasizmu.sk. Za svoj blog „Prečo mladá Slovenka nemá pravdu o multikulturalizme” získal Novinársku cenu 2018. Marek zaujímavým spôsobom na príkladoch študentom vysvetlil, čo predstavuje extrémizmus a ako proti nemu bojovať. Do galérie Rast radikalizmu a extrémizmu boli pridané fotografie.

 • Zmena v rozvrhu pre DŠ

  Zmena v rozvrhu pre DŠ

  Zmena v rozvrhu pre DŠ

 • 3. ročník školskej olympiády SSOŠP

  3. ročník školskej olympiády SSOŠP

  Dňa 21. júna 2019 sa konal 3. ročník školskej olympiády SSOŠP. Študenti si opäť zmerali sily v disciplínach: šprint na 40 m, bedminton, volejbal, streetbasketbal, preťahovanie lanom. Študenti súťažili s oduševnením za povzbudzovania svojich spolužiakov. Víťazom jednotlivých disciplín gratulujeme a všetkým ďakujeme za účasť. Tešíme sa na budúci ročník! Do galérie 3. ročník školskej olympiády SSOŠP boli pridané fotografie.

 • Celoslovenská jazyková súťaž 2019

  Celoslovenská jazyková súťaž 2019

  Do galérie Celoslovenská jazyková súťaž 2019 boli pridané fotografie.

 • Denný letný tábor robotiky a informatiky

  Denný letný tábor robotiky a informatiky

  Denný letný tábor robotiky a informatiky

  Tábor je vhodný pre žiakov nastupujúcich do 7., 8., 9. a ukončeného 9. ročníka.
  Organizátor: Súkromná stredná odborná škola podnikania, Hollého 1380, Senica (ďalej iba: SSOŠP Senica)
  Termín: 1. 7. – 5. 7. 2019 v prípade zvýšeného záujmu budú termíny pridané priebežne. 

  Pozor:

  Prihlášky na denný tábor prijímame iba do 27. 6. 2019 do 12:00.

   

  Prosíme rodičov, aby platby prostredníctvom Internetu vykonávali iba do 20. 6. 2019. Po tomto termíne prosím uprednostnite platbu v hotovosti na sekretariáte školy. Ďakujeme

  Skupina S1 - obsadené

  Skupina S2 - posledné voľné miesta

  O tábore

  Prihláška a súhlas so spracovaním OÚ

  Do galérie Denný letný tábor robotiky a informatiky boli pridané fotografie.

 • Manažér roka 2018 na našej škole

  Manažér roka 2018 na našej škole

  Dňa 30. 05. 2019 nás navštívil spoluzakladateľ a CEO Martinusu Michal Meško a podelil sa s nami o svoje skúsenosti a zážitky z oblasti marketingu. Priblížil našim tretiakom tajomstvo úspešného podnikania a ukázal im, že podnikať sa dá aj v takejto oblasti. Už ako študent sa podieľal na tvorbe internetovej domény referaty.sk. Michal Meško založil aj Foxford, reťazec kaviarní a Dibuk, poprednú distribučnú platformu elektronických kníh na Slovensku. Momentálne je jedným z hlavných distribútorov najznámejšieho internetového kníhkupectva na Slovensku. Pozrite si reportáž z besedy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica
  Hollého 1380, Senica
 • 0907 161 135 - Riaditeľ zriaďovateľa školy

  0907 746 906 - Riaditeľka školy

  0915 727 145 - Zástupca riaditeľky školy

  034 651 55 93 - Sekretariát

Fotogaléria