Navigácia

 • Súťaž o najoriginálnejšieho snehuliaka

  Súťaž o najoriginálnejšieho snehuliaka

  Tento rok nás Perinbaba bohato obdarila svojou snehovou nádielkou, preto sme nemeškali a jednu vyučovaciu hodinu sme „obetovali“ stavaniu snehuliakov. Každá trieda sa svedomito zhostila zadanej úlohy a na školskom dvore vyrástlo zopár snehuliakov. A to nie obyčajných! Niektoré  ohromili svojou gigantickou výškou, iné originálnym kostýmom či inými nezvyčajnými doplnkami. Porotu najviac oslovil snehuliak 3. A triedy, pri stavaní ktorého žiaci preukázali svoju tvorivosť, originalitu a precíznosť. Samozrejme, zmysel pre humor nemohol chýbaťJ. Sladká odmena tretiakov potešila a po hodine strávenej na čerstvom vzduchu  sme v dobrej nálade pokračovali vo vyučovaní. Do galérie Súťaž v stavaní snehuliaka boli pridané fotografie.

 • Na chvíľu v kresle ministrov na Úrade vlády

  Na chvíľu v kresle ministrov na Úrade vlády

  Študenti 4. ročníka navštívili 14. 12. 2018 sídlo predsedu vlády SR. Prezreli si reprezentačné priestory, kde premiér prijíma rôzne  delegácie, kaplnku, vchod do jeho kancelárie, ale i "novú" budovu, kde sa pravidelne schádza vláda SR. Mali  možnosť si vyskúšať ako by sa im páčilo v kresle jednotlivých ministrov, ale i predsedu vlády. Študentom sa exkurzia veľmi páčila, urobili si obraz o tom, kde sa rodia  jednotlivé zákony a rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú celú našu krajinu. Do galérie Na chvíľu v kresle ministrov na Úrade vlády boli pridané fotografie.

 • Vianočná zbierka UNICEF 2018

  Vianočná zbierka UNICEF 2018

  Naši študenti, dobrovoľníci sa v týchto dňoch zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF 2018. Výnosom zo zbierky prispejú k pomoci deťom v Sudáne, Nigérii, Somálsku a Jemene, ktoré trpia hladom a podvýživou. Do galérie Vianočná zbierka UNICEF 2018 boli pridané fotografie.

 • Predvianočná Viedeň

  Predvianočná Viedeň

  Dňa 12. 12. 2018 sa 42 študentov našej školy zúčastnilo na poznávacom zájazde do predvianočnej Viedne. Navštívili unikátne prírodovedecké múzeum, kde si mohli pozrieť organizmy mikroskopických rozmerov až po dinosaury. Potom si boli vychutnať vianočnú atmosféru priamo v srdci Viedne - na pešej zóne pri katedrále sv. Šfefana (Stephansdom). Neskôr sa presunuli na svetoznáme vianočné trhy pri viedenskej radnici. Zájazd zavŕšili návštevou nákupného centra Donauzentrum. Do galérie Predvianočná Viedeň boli pridané fotografie.

 • Školské kolo online Ekonomickej olympiády

  Školské kolo online Ekonomickej olympiády

  V dňoch 12.12. a 13.12. sa 19 študentov zúčastnilo školského kola Ekonomickej olympiády. Ekonomickú olympiádu organizačne a odborne garantuje INESS- Inštitút ekonomických a spoločenských analýz v spolupráci s českým Institutem ekonomického vzdělávání, partnerskými univerzitami a inštitúciami. Ekonomická olympiáda má k dispozícii vysoko kvalifikovaných odborníkov (autorov úloh, lektorov, konzultantov a organizátorov) prevažne z radov pedagógov, vedeckých pracovníkov, odborníkov z praxe a vysokoškolských študentov. Do galérie Školské kolo online Ekonomickej olympiády boli pridané fotografie.

 • Mikuláš 2018

  Mikuláš 2018

  Dňa 06. 12. študentská firma Dolce Casa, JA Firma uskutočnila mikulášsku akciu, kde Mikuláš rozdával mikulášske balíčky, tombolu a tiež nemohla chýbať ani medzitriedna súťaž. Všetci zúčastnení sa mohli občerstviť v bufete, kde študenti pripravili rôzne pochutiny. Do galérie Mikuláš 2018 boli pridané fotografie.

 • OZNAM pre DŠ

  OZNAM pre DŠ

  Oznam pre diaľkové štúdium - zmena v rozvrhu - dňa 15.12.2018 bude účtovníctvo a 22.12.2018 slovenský jazyk a literatúra.

 • Exkurzia vo väznici v Leopoldove a v Múzeu holokaustu v Seredi

  Exkurzia vo väznici v Leopoldove a v Múzeu holokaustu v Seredi

  Študenti III. a IV. roč. sa v stredu 5.12.2018 zúčastnili exkurzie vo väznici v Leopoldove a v Múzeu holokaustu v Seredi. Do galérie Exkurzia vo väznici v Leopoldove a v Múzeu holokaustu v Seredi boli pridané fotografie.

 • Imatrikulácie 2018

  Imatrikulácie 2018

  Do galérie Imatrikulácie 2018 boli pridané fotografie.

 • Valné zhromaždenie - firma Dolce Casa

  Valné zhromaždenie - firma Dolce Casa

  Dňa 27. 11. študentská firma Dolce Casa, JA Firma uskutočnila ustanovujúce valné zhromaždenie. Do galérie Valné zhromaždenie boli pridané fotografie.

 • Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

  Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

  Dňa 22.11.2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Všetkým účastníkom olympiády ďakujeme a postupujúcim do okresného kola gratulujeme a držíme palce! Do galérie Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku boli pridané fotografie.

 • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Dňa 22. 11. sme zorganizovali školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Prihlásilo sa 15 študentov, z ktorých po písomnej časti postúpilo 8 najlepších. V ústnej časti,  zúčastnení v rolovej hre s lektorkou Charlotte  a ´Picture Story´ predviedli komunikačné zručnosti, ktoré boli na vysokej úrovni a veľmi vyrovnané. Po spočítaní bodov za obe časti sa na 1. mieste umiestnil Richard Rúsek, 2. B, 2.miesto obsadil Erik Mikulka, 4. B a 3. miesto Marián Medveď, 1. A. Richard Rúsek bude našu školu reprezentovať v okresnom kole. Držíme palce!!!. Do galérie Školské kolo olympiády v anglickom jazyku boli pridané fotografie.

 • Rodičovské združenia 2018/2019

  Rodičovské združenia 2018/2019

  Rodičovské združenia:

  1.A       27.11.2018    13:45 - 16:00

  1.B       27.11.2018    14:30 - 16:00

  2.A       27.11.2018    14:45 - 16:15

  3.A       27.11.2018    14:00 - 16:00

  3.B       27.11.2018    13:40 - 16:00

 • On-line súťaž iBobor

  On-line súťaž iBobor

  Jozef Matúš a Igor Doubrava z II. A sa stali úspešnými riešiteľmi on-line informatickej súťaže iBobor v kategórii Junior. Jožko dosiahol skvelý výsledok 68,01 bodov (93 percentil), Igor získal 50,68 bodov (68 percentil). Na treťom mieste v rámci našej školy sa umiestnil Jakub Janák z II. A s počtom bodov 45,36 (59 percentil). Gratulujeme!

  Hlavným cieľom súťaže iBobor je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Viac informácií o súťaži tu.

 • Školské majstrovstvá okresu "Volejbal SŠ - chlapci"

  Školské majstrovstvá okresu "Volejbal SŠ - chlapci"

  Gratulujeme našim žiakom za krásne 3. miesto. Do galérie Školské majstrovstvá okresu "Volejbal SŠ - chlapci" boli pridané fotografie.

 • Hallowen 2018

  Hallowen 2018

  Dňa 26.10.2018 sa na našej škole uskutočnil Halloween Day. Prebehla medzitriedna súťaž o najlepšiu masku. Ako najlepší boli vyhodnotení nasledovní žiaci: Silvia Ovečková, Patrícia Červená, Nicol Uhlíková a Michaela Čmelová z I. A, Michal Nikodém, Martin Malík z I. B, Kristína Obuchová z III. A a Kevin Vajda zo IV. A. Do galérie Hallowen 2018 boli pridané fotografie.

 • DOD 4. december 2018

  DOD 4. december 2018

  Tento rok opäť plánujeme Deň otvorených dverí, pretože: "Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť". Tešíme sa na vás 4. decembra 2018.

 • Diaľkari: zmena v rozvrhu!!!

  Diaľkari: zmena v rozvrhu!!!
  1.12.2018
  
  3. A-DŠ  - ruší sa Slovenský jazyk a literatúra.  Náhrada: Marketing
  
  4. A-DŠ  - ruší sa Slovenský jazyk a literatúra.  Náhrada: Manažment
  
  
  
  
  8.12.2018
  
  3. A-DŠ  - ruší sa Marketing.  Náhrada: Slovenský jazyk a literatúra
  
  4. A-DŠ  - ruší sa Manažment.  Náhrada: Slovenský jazyk a literatúra
 • M. R. Štefánik – astronóm, politik, generál....

  M. R. Štefánik – astronóm, politik, generál....

  Študenti 2. ročníka si pripomenuli 100. výročie vzniku Československej republiky návštevou múzea M. R. Štefánika v jeho rodnom dome na evanjelickej fare v Košariskách. Počas zaujímavého výkladu sprievodkyne a prostredníctvom osobných  memorabílií sa prenášala atmosféra veľkého sveta, v ktorom sa Štefánik celý život pohyboval a stal sa mu druhým domovom.  Vyšli sme aj k Mohyle Štefánika, odkiaľ sme si vychutnali nádherné výhľady okolia Myjavskej pahorkatiny.

 • EURÓPSKY TÝŽDEŇ JAZYKOV

  EURÓPSKY TÝŽDEŇ JAZYKOV

  Počas európskeho týždňa jazykov navštívila našu školu spisovateľka, seničanka Gabriela Beregházyová. Študentom pútavou formou porozprávala o svojich pracovných aj študijných cestách po svete a o tom, ako jej znalosť jazykov otvorila brány k mnohým, aj vzdialeným kultúram. Ako spoluautorka predstavila knihu Slovensko - Legenda lipy, ktorá rozpráva históriu Slovenska prepojenú symbolom lipy. Kniha je unikátnym dielom, ktoré môže slúžiť ako nástroj na prezentáciu našej krajiny vo svete. Jej verzia v anglickom jazyku obohatila aj našu školskú knižnicu.

  Gabriela: "Školské triedy sú záhrady, v ktorých rastú budúci lídri, hrdinovia a snílkovia, ktorí raz zmenia svet. Stráviť chvíľku s týmito zvedavými púčikmi a povzdbudiť ich, aby sa otvorili svetu, ma nabíja sviežou energiou. Sami netušia koľko odvahy na to, plniť našu misiu nám dávajú."

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica
  Hollého 1380, Senica
 • 0907 161 135 - Riaditeľ zriaďovateľa školy

  0907 746 906 - Riaditeľka školy

  0915 727 145 - Zástupca riaditeľky školy

  034 651 55 93 - Sekretariát

Fotogaléria