• Po stopách Svätopluka

•

Dňa 20.10.2015 sme absolvovali exkurziu nazvanú „Po stopách Svätopluka“. Navštívili sme rodný dom významného spisovateľa Jána Hollého v Borskom Mikuláši, kde sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o jeho živote. Najviac sa nám páčili nízke dvere a malé okienka domu. Po prehliadke sme sa presunuli do Bratislavy na hrad Devín. Tam nás už čakala sprievodkyňa a hoci nás privítalo chladné počasie, prostredie bolo nádherné. Zaujal nás nielen samotný hrad, ale i expozícia historických nálezov, krásny výhľad na okolie a miesto, kde sa vlieva jedna rieka do druhej.  Po náročnom, no krásnom dni sme ako bonus dostali návštevu nákupného centra Bory Mall. Počas celého dňa sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií a videli sme mnohé miesta, s ktorými sme sa doposiaľ nemali možnosť stretnúť.

Henrieta Hyžová, 2. A

• Zbierka

•

Študentský parlament pri SSOŠP Senica organizuje v dňoch 26.10.2015 -

13.11.2015 zbierku pre Útulok Senica. Veci odovzdajte p. Fodorovej.

• AKADÉMIA VAPAC

7. októbra 2015 sa žiaci IV.A a IV.B zúčastnili 19. ročníka veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA VAPAC v Bratislave. Medzi vystavovateľmi boli nielen školy zo Slovenska a Čiech, ale i iných zahraničných krajín. Zástupcovia jednotlivých vysokých škôl oboznamovali záujemcov s podmienkami prijatia, možnosťami štúdia v jednotlivých oboroch a ochotne odpovedali na rôzne otázky žiakov. Súčasťou podujatia boli sprievodné akcie pre návštevníkov, študentov a pedagógov ako semináre, workshopy, prednášky, diskusné fóra či prezentácie. Návšteva veľtrhu našim žiakom pomohla zorientovať sa v bohatej sieti vzdelávacích inštitúcií a uľahčila rozhodovanie o budúcnosti.

(Eva Hlúpiková, IV. A)

• Exkurzia

• Dňa 2. 10. 2015 sa žiaci našej triedy zúčastnili exkurzie vo výrobnom podniku Mahle, s. r. o. v Senici. V priestoroch firmy nás ochotne sprevádzala pani Stachovičová, priblížila nám organizáciu výrobného podniku a zoznámila nás s výrobou klimatizácií do áut rôznych značiek. Najväčším prínosom bolo pre nás prepojenie teoretických poznatkov s praxou.

(Vlasta Kubačáková, II. A)

• Oznam pre našich absolventov zaregistrovaných na úrade práce.

• Obsah kurzu je zameraný na všeobecnú angličtinu so zameraním na jej aktívne využívanie v pracovnom procese.
            TERMÍN KURZU: 21. 9. 2015 - 27. 11. 2015
            Pre uchádzačov evidovaných na úrade práce možnosť uhradenia celej sumy z projektu REPAS.
            CENA KURZU PRE OSTATNÝCH JE 588 €
            Garantujeme posun minimálne o jednu úroveň angického jazyka !

• Otvorenie školského roka 2015/2016

• Školský rok 2015/2016 začína 2.9.2015 ( streda ) o 8.00 h. Žiaci prvého ročníka sa zhromaždia
             v jedálni školy, ostatní žiaci sa stretnú s triednymi učiteľmi vo svojich triedach.

• Beseda s Romanom Nogom

• Študenti 1. a 3. ročníka odboru Informačné systémy a služby sa zúčastnili dňa 6. 5. 2015 besedy s Romanom Nogom. Porozprával im o vzniku Záhoráckeho rádia, o šírení rozhlasového signálu a o prevádzke regionálneho média. Popísal im fungovanie rady pre rozhlasové a televízne vysielanie a aktivity zväzu SOZA. Na záver besedy pán Noga ponúkol študentom návštevu vysielacieho štúdia rádia v Skalici. Do galérie Beseda s Romanom Nogom boli pridané fotografie.

• Interná prax 3. ročník - ISS

• Študenti 3. ročníka odboru Informačné systémy a služby sa počas týždňa od 20. apríla do 24. apríla zúčastnili Internej praxe. Vytvorili si spoločnosti s podnikateľským zámerom na grafické práce, tvorbu webových stránok, predaj hardwaru a rozhlasové vysielanie. Pracovali v skupinách a spolupracovali navzájom. Okrem toho vytvárali návrhy pre firmy Profitech a Detský klub. Posledný deň praxe zorganizovali prezentáciu firiem. Do galérie Interná prax 3. ročník - ISS boli pridané fotografie.

• Veľtrh práce - Job Expo 2015

• Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny  pripravilo už 5. ročník Veľtrhu práce - Job Expo 2015, ktorého sa zúčastnili študenti 4.ročníka našej školy.  Najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Job Expo 2015 v spojení so 17. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2015 sa konal v priestoroch výstaviska Agrokomplex, š.p. v Nitre.

Na tomto najväčšom veľtrhu práce mali  vystavovatelia možnosť prezentovať svoju spoločnosť pred širokou verejnosťou, vybrať si priamo budúcich zamestnancov a nadviazať kontakty s budúcimi partnermi.

Ako uchádzač o zamestnanie mali možnosť nájsť na tomto veľtrhu množstvo zamestnávateľov ponúkajúcich voľné pracovné miesta „pod jednou strechou“ a sprievodné podujatia.

V rovnakom termíne sa organizoval  s Ministerstvom hospodárstva SR 23. ročník celoštátnej prezentačnej a predajnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015.

Do galérie Veľtrh práce - Job Expo 2015 boli pridané fotografie.