• Týždeň dobrovoľníctva

• Dňa 23.5. 2024 sa žiaci 2.A, 2.B, 2.C a členovia študentského parlamentu SSOŠP zúčastnili konferencia o dobrovoľníctve, Erasmus+ a EZS - workshopy pre vybraté triedy z každej strednej školy, ktoré boli zakončené veľkou panelovou diskusiou. Žiaci sa tu mohli dozvedieť veľa zaujímavých informácii o EU, lacnom cestovaní a dobrovoľnej činnosti.

• Aj Ty v IT

• Dňa 28.5.2024 žiačky prvého a druhého ročníka sa zúčastnili workshopuHoaxy a dezinformácie, Vyhľadávanie informácií a elektronické zdroje. Workshopyrealizovalo občianske združenie Aj Ty v IT, ktoré pomáha vytvárať prostredie, v ktorom sa IT stáva dostupným pre všetky ženy.

S. Švecová

• Rodný dom Jozefa Miloslava Hurbana

• Študenti našej školy si spríjemnili piatkové vyučovanie jarnou prechádzkou do rodného domu Jozefa Miloslava Hurbana, kde si vypočuli zaujímavú a detailnú prednášku zo života významného predstaviteľa štúrovskej generácie.

• Retro deň

• Útorok 30.4.2024 sa na našej škole niesol v znamení RETRO štýlu. Žiaci študentského parlamentu vymysleli pre žiakov a učiteľov pekný deň, kde sa každý snažil prispôsobiť svoje oblečenie a vizáž nejakému štýlu z minulosti. Všetci žiaci boli nápadito oblečení. Bol to zábavný deň.

Ing. Monika Kováčová

• Exkurzia študentského parlamentu SSOŠP v Bratislave

• V dňoch 6.-7. mája 2024 sa študenti zo študentského parlamentu SSOŠP zúčastnili na “Exkurzií Bratislavy". Tieto dva dni strávili prehliadkou mesta, kde sme navštívili všetky dôležité pamiatky,  nadviazali nové kontakty, kamarátstva a spoločne riešili rôzne úlohy, pri ktorých mali ukázať tímového ducha, súdržnosť a fyzickú zdatnosť.

Súčasťou stretnutia bolo aj naplánovanie akcií a činností študentského parlamentu, do ktorých sa žiaci chcú do konca roka ešte zapojiť. Boli to náročné dva dni ale verím, že sa všetci bavili.

Zažili sme krásny pobyt, ktorý doporučujeme každému.

Ing. Monika Kováčová