• Halloween 2023

• Posledný deň pred jesennými prázdninami sa naši študenti spoločne s pedagogickým zborom trochu odviazali. Užili sme si sviatok strašidiel a na vyučovanie sme prišli v maskách. Najkreatívnejšie masky boli ocenené :) .

• Maker Faire Brno 2023

• 21. a 22.10. boli naši študenti Marián Štora a Jaroslav Šubika spoločne s Mgr. Michalom Sedláčkom, PhD. prezentovať našu školu a produkty práce našich študentov na medzinárodnej výstave Maker Faire Brno 2023. Chalani svoj dvojdňový maratón prezentácií a animátorskej práce zvládli bravúrne a ich stánok s aktivitami nielen pre deti, ale aj pre dospelých zožal veľký úspech. Chalani nadviazali nové kontakty s rôznymi firmami z oblasti vedy a výskumu nových technológií.

• Prednáška Magdy Marečkovej

• Dňa 18.10.2023 sa uskutočnila prednáška vedkyne, úspešnej absolventky Oxfordu a cestovateľky Magdy Marečkovej. Študenti 3. a 4. ročníka sa mali možnosť oboznámiť s školským systémom na súkromnej strednej škole v Anglicku, ako i s krásami a špecifikami juhovýchodnej Ázie.

• Pygmalion

• Dňa 5.10.2023 študenti našej školy navštívili divadelné predstavenie Pygmalion v anglickom jazyku v Bratislave. Študenti mali možnosť v inom jazykovom prevedení vidieť klasické literárne dielo anglického dramatika G. B. Shawa. Pygmalion je literárna predloha slávneho muzikálu My Fair Lady.

• Súkromka ide do toho... upracme spolu Slovensko

• Dňa 3.10.2023 sa naša škola zapojila do projektu Upracme Slovensko, čím sme podporili čistotu nášho mesta, v ktorom žijeme. Chceli sme sa pripojiť k  peknej myšlienke a ukázať, že aj nám záleží na našom okolí.

Do upratovania sa zapojili žiaci 1.B, ktorí upratali okolie parku a celú cyklotrasu až po Kunovskú priehradu. Likvidácia a odvoz odpadkov bola zabezpečené mestom.

Škole boli zabezpečené ochranné pracovné pomôcky od partnerov tohto projektu.

Na záver by som chcela poďakovať všetkým dobrovoľníkom z 1.B triedy, pani učiteľke Ing. Beáte Gedeonovej a pani zástupkyni Mgr. Márii Hollej, ktoré sa na upratovaní zúčastnili.

Verím, že do budúceho upratovania sa zapojíme všetci

• Včelco, s. r. o.

• Dňa 6. 10. 2023 trieda II. A navštívila firmu Včelco, s. r. o., ktorá sídli v Smoleniciach.

Včelco, s. r. o. sa zaoberá výrobou medu, rôznych výrobkov z medu, na najmä medoviny, ktorá je nositeľom niekoľkých ocenení.

Súčasťou exkurzie bola prednáška o živote a dôležitosti včiel, prechádzka po priľahlej záhrade a výroba vlastnej medovej sviečky.

Milovníci medu ochutnali rôzne druhy medu a každý si zakúpil rôzne "medové suveníry".

• Návšteva senickej knižnice

• 3. októbra sme so žiakmi z 1. A triedy navštívili Záhorskú knižnicu v Senici. Prehliadku vynovených moderných priestorov beletrie, náučného a detského oddelenia nám spríjemnilo zaujímavé sprievodné slovo pracovníka knižnice. Online katalóg, rezervácia či predĺženie výpožičnej doby z domova sú už dávno bežnou rutinou. Hoci sme už stredoškoláci, neodolali sme a s chuťou sme si zahrali spoločenské hry v príjemnom prostredí modernej  študovne. No a, samozrejme, každý si našiel knihu, ktorá ho oslovila nielen názvom, ale aj obsahom. Pútavé sú aj ďalšie akcie, ktoré knižnica organizuje, napríklad besedy so zaujímavými ľuďmi, jazyková kaviareň či tvorivé dielne. Stačí len nasmerovať kroky do tejto inštitúcie a stráviť voľný čas v úžasnom prostredí plnom príjemných ľudí.

• Biela pastelka 2023

• Aj tento rok sa Súkromná stredná odborná škola podnikania zapojila do zbierky Biela pastelka. Zbierka prebiehala 21. 9.2023 v rámci škola a 22.9. 2023 sa žiaci presunuli do ulíc mesta. V tento deň sa stretli v uliciach rôznych miest Slovenska dobrovoľnícke tímy. Ambasádorkou zbierky Biela pastelka bola opätovne Adela Vinczeová.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku..

Sme radi, že môžeme aspoň malou časťou byť prospešní aj my. Táto skúsenosť nás obohatila, boli sme nadšení z ochoty a záujmu žiakov  našej školy a ľudí v meste prispieť na dobrú vec.

Do tejto akcie sa aktívne zapojili členovia Študentského parlamentu Natália Filípková, Laura Bulganová z 2.A, ale aj ďalší aktívni študenti a to konkrétne Tobias Blanárik, Fabian Pavelka, Daniel Sabota a Daniel Sedlák z 2.B, Andrej Valko a Adriana Vašková z 3.A. Všetkým žiakom by sme chceli poďakovať za účasť a pomoc pri organizácii zbierky.