• Svetový deň pohybu

• Junior ambasádori zorganizovali tento pekný deň v duchu myšlienky: "Nielen ľudia potrebujú pohyb, ale aj zvieratká". Preto sme neváhali a vybrali sa do senického útulku. Aj keď cesta tam i späť bola dlhá, do školy sme sa vrátili s príjemným pocitom, že sme vyvetrali na hodinku týchto milých psíkov.

• Deň Európy na Gymnáziu v Senici

• Oslavy Dňa Európy pre našich ambasádorov pokračovali aj vo štvrtok 10. mája, kedy sme s krátkou prezentáciou o zakladateľoch EÚ a súťažným kvízom Európa v otázkach navštívili gymnazistov.

• Deň Európy na 2. ZŠ v Senici

• Naši junior ambasádori strávili pekný deň so štvrtákmi a šiestakmi 2. ZŠ v Senici. Deti si mohli vyrobiť napr. vlajku EÚ, poskladať mapu Európy, zoznámiť sa podrobnejšie s mincami či bankovkami, vypočuť si Beethovenovu Ódu na radosť a dozvedieť sa nové informácie o symboloch EÚ.

• EXIT TOUR 2018

• Dňa 11. apríla 2018 sa na našej škole uskutočnil medzinárodný projekt EXIT Tour, ktorý je koncipovaný tak, aby napĺňal požiadavky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na obsah „Minimálneho preventívneho programu“. Organizátorom EXIT Tour na Slovensku je Tréningové centrum Kompas v Žiline, ktoré sa venuje práci s mládežou a rôznym projektom.
            Atraktívny program sa začal o 08:00 hod. úvodným koncertom raperov z Manchestru, ktorý všetkých naladil na jednu vlnovú dĺžku a pokračoval pútavými prednáškami v rôznych sekciách na témy týkajúcich sa (nielen) mladých ľudí: Domáce násilie, Závislosti, Facebook, Sex-AIDS-Vzťahy, Zdravá rodina. V dvoch sériách prednášok ponúkli lektori projektu EXIT Tour kvalitný a erudovaný pohľad na oblasť medziľudských vzťahov a závislostí. Do galérie EXIT TOUR 2018 boli pridané fotografie.

• Olympiáda v anglickom jazyku v kategórii 2D

• Dňa 27.03.2018 sa naša študentka Lenka Szabóová zúčastnila na celoštátnom kole 28. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D v Bratislave, ktorú organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Za úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme a želáme veľa ďalších úspechov. Do galérie Olympiáda v anglickom jazyku v kategórii 2D boli pridané fotografie.

• " Číta celá Súkromka"

• ŠR zorganizovala k príležitosti "Marec mesiac knihy" spoločné čítanie s názvom " Číta celá Súkromka"

Študentky predčítali úryvky zo svojich obľúbených kníh.

Čo vám odporúčajú?

Martina Mihalovičová - Tovar od Tatiany Melasovej, Denisa Kristiník - Insomnia od Vladimíry Šebovej, Dajana Králová - Divergencia od Veronica Rothovej, Eliška Vrablecová - Červený kapitán od Dominika Dána, Karolína Muchová - Na vine sú hviezdy od John Green

Dievčatám ďakujeme!

Do galérie " Číta celá Súkromka" boli pridané fotografie.

• Školské majstrovstvá okresu vo florbale žiakov

• Dňa 28.2.2018 sa naše študentky a študenti zúčastnili na Školských majstrovstvách okresu vo florbale žiakov stredných škôl. Chlapci obsadili skvelé prvé miesto, a tým získali aj postup na Školské majstrovstvá trnavského kraja, ktoré sa uskutočnia 6.4.2018 v Dunajskej Strede. Dievčatá získali tretie miesto. Obom družstvám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Školský časopis č. 2

• Ešte viac príspevkov zo života našich študentov! Pútavé úvahy o hodnotách, priateľstve, drogách... Čítajte! Handmade by dominika, Drogy: Ako to vidím ja, Priateľstvo očami prvákov, a veľa ďalších článkov. Nové číslo k nahliadnutiu tu /odkaz na časopis/

• Svetový deň bez mobilu

• 6. 2. - Svetový deň bez mobilu. Aj naši študenti si vyskúšali, aké je to stráviť jedno dopoludnie bez svojho mobilného kamaráta. To, že išlo o naozajstnú výzvu sa potvrdilo, pretože telefón odovzdalo len zopár odvážlivcov, ktorým týmto ďakujeme za spoluprácu. Do galérie Svetový deň bez mobilu boli pridané fotografie.

• Europe direct Senica

• 31. januára 2018 sa na našej škole konal vzdelávací seminár o Európskej únii: Brána informácií otvorená, ktorého sa zúčastnili žiaci 2. ročníka. Za pútavú prezentáciu a užitočné informácie ďakujeme informačnej kancelárii Europe direct Senica.  Do galérie Europe direct Senica boli pridané fotografie.