• LIKVIDAČNÉ VALNÉ ZHROMAŽDENIE

• Dňa 19. júna 2024 sa konalo LIKVIDAČNÉ VALNÉ ZHROMAŽDENIE študentskej spoločnosti TESS. Na valné zhromaždenie boli pozvaní všetci akcionári, aby sa dozvedeli, ako študentská spoločnosť pracovala a hospodárila. Akcionári na záver odsúhlasili Výročnú správu spoločnosti a rozdelenie zisku. Veríme, že so zhodnotením svojho vkladu boli spokojní.

Budúcim tretiakom - žiakom predmetu aplikovanej ekonómie, prajeme veľa dobrých nápadov, kreativitu a odhodlanie.

Ing. Silvia Hanáčková Verešová

• Školské kolo súťaže v písaní na počítači

• Dňa 6. júna 2024 sa konalo školské kolo súťaže v písaní na počítači. Súťažili žiaci 1. ročníka oboch študijných odborov. Cieľom súťaže bolo preukázať nadobudnutú klávesnicovú gramotnosť, t. j. zručnosť obsluhovať klávesnicu počítača desiatimi prstami hmatovou metódou

Najlepšie sa umiestnili s počtom čistých úderov za minútu a % chýb:

1. miesto    Marcel Běhal                192,1      0,10 %

2. miesto    Dominik Jankovič        175,0      0,23 %

3. miesto    Norbert Andrášik        185,8      0,32 %

Víťazom blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť!

• Rozlúčka s maturantmi 2024

• Brána školy sa zatvára, ale nezaniknú spomienky na chvíle, ktoré ste tu prežili. Vykročte na novú cestu radostne a s veľkou odvahou. Nech vaša budúcnosť, ktorá je pred Vami, splní Vaše sny, ideály a predsavzatia. Neprestaňte veriť vo vlastné možnosti, pretože zdravé sebavedomie je kľúčom k plnohodnotnému životu.

Srdečne Vám blahoželáme.

• Súťaž kráčajúcich robotov

• 14.6.2024 sme na našej skole zorganizovali nultý ročník súťaže kráčajúcich robotov.
            Úlohou študenta (študentského tímu – max 3 študenti) bolo zostaviť z ľubovoľných, voľne dostupných komponentov kráčajúceho robota. Robot môže mať ľubovoľný počet nôh a ľubovoľný pohon.

Úlohou robota bolo bez pomoci – samostatne – prejsť čo najrýchlejšie a čo najpriamejšie rovnú dráhu dlhú 2 m.
            Študenti preukázali svoju tvorivosť a na stavbu svojich robotou použili takmer čokoľvek od stavebníc lego až po paličky od nanuku.
            Ďakujeme pani prof. Hudákovej za sladkú bonusovú cenu pre víťazov.

Mgr. Michal Sedláček, PhD.

• ZOO Zlín

• Dňa 30. 05. 2024 boli žiaci druhého ročníka na exkurzii v ZOO Zlín. Originálne je členenie areálu podľa kontinentov - za jeden deň sme precestovali Afriku, Áziu, Južnú Ameriku aj Austráliu. Bola to nádherná cesta okolo sveta   Súčasťou zoologickej záhrady je romantická stavba zámok Lešná.

• STREET FOOD DAY

• Študentská spoločnosť TESS pripravila dňa 22. 05. 2024 pre žiakov školy poslednú aktivitu v tomto školskom roku. Veľmi sa tešili na svoj "STREET FOOD DAY", no zlé počasie im neprialo, ale to ich neodradilo. S dobrou náladou sa postarali o svojich spolužiakov vo forme sladkého a slaného občerstvenia.

TESS, š. s. všetkým ďakuje za podporu počas celého školského roka a teší sa na stretnutie na likvidačnom valnom zhromaždení dňa 19. 06. 2024.