• Matematický klokan 2016

• Žiaci prvého ročníka sa dňa 21. marca zúčastnili súťaže Matematický klokan. Je to najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Prváci boli zaradení do kategórie Kadet O12 – žiaci 1. a 2. ročníka SOŠ. Súťaž organizuje Talentída, n. o. a vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži.

Každý súťažiaci vypracovával test, v ktorom bolo 24 úloh. Na vypracovanie mali určený čas 60 minút. Úlohy sú hodnotené 3, 4 alebo 5 bodmi. Za zle vyznačenú odpoveď sa stráca 1 bod. Vyhodnotenie súťaže prebehne v apríli. O výsledkoch našej školy budeme informovať.

Do galérie Matematický klokan 2016 boli pridané fotografie.

• Florbal

• Naši žiaci sa 11.2.2016 zúčastnili Školských majstrovstiev okresu vo florbale a umiestnili sa na prvom mieste. Vďaka tomu si vybojovali postup na Majstrovstvá Trnavského kraja ktoré sa uskutočnia 31.3.2016. Žiaci reprezentovali našu školu v tomto zložení: Lukáš Vaňa, Jozef Melicher, Richard Záhumenský, Erik Pagáč, Matej Homola, Maxym Kondratenko, Adam Velický.

Do galérie Florbal boli pridané fotografie.

• Olympiáda z účtovníctva

• Dňa 17.02.2016 prebieha školské kolo olympiády z účtovníctva. Žiaci spracovávajú súvislý príklad v účtovnom programe Omega. Želáme im úspešné vyriešenie zadaných úloh a postup do okresného kola.

Do galérie Olympiáda z účtovníctva boli pridané fotografie.

• Krajské kolo olympiády v cudzom jazyku

• Úspechy našich študentov za posledný týždeň:
            kolektív chlapcov - 1. miesto - Školské majstrovstvá okresu vo Florbale,
            Adam Luong, III. A - 1. miesto - Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku,
            Soňa Vaculková, IV. B - 1. miesto - Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

Všetkým gratulujeme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu našej školy.

• Prezentácia VŠ

• Študentky Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave Radka Rýzková a Bibiana Baumannová, ktoré sú absolventkami našej školy,  prezentovali  5.2.2016 maturitnému ročníku  študijné programy svojej „ alma mater “, informovali o  prednáškach, podujatiach a práci počas  štúdia.

Do galérie Prezentácia VŠ boli pridané fotografie.

• Prednáška obchodovanie s ľuďmi

• Na problém obchodovania s ľuďmi sa snažila upozorniť  prostredníctvom preventívneho projektu, ktorý je určený študentom posledných ročníkov stredných škôl policajtka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senici kpt. Mgr. Jana Dujková . Cieľom prednášky bolo poskytnúť študentom základné informácie a rady v oblasti prevencie kriminality súvisiace s obchodovaním s ľuďmi, sexuálnym vykorisťovaním a nútenou prácou v zahraničí, poskytnutie rád ako predísť problémom pri práci v zahraničí a kde hľadať pomoc v prípade, že by sa stal obeťou obchodu s ľuďmi.

• Mikuláš 2015

• Dňa 4. 12. 2015 sa v našej škole konala Mikulášska besiedka, ktorú organizovala študentská spoločnosť ELIGNUM, ja firma. Do galérie Mikuláš 2015 boli pridané fotografie.

• Olympiáda z Anglického jazyka

• Dňa 7.12.2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa 21 študentov 1.- 4. ročníka. 1. miesto získala Monika Konyáriková z 2.D triedy, ktorá nás bude reprezentovať na obvodnom kole v Skalici. 2. miesto získala Sona Vaculková z 4.B a 3. miesto získala Vanesa Romančíková z 2.D. Do galérie Olympiáda z Anglického jazyka boli pridané fotografie.

• Dňa 10. 11. 2015 sa uskutočnila súťaž 	Informatický Bobor.
            V kategórii Senior sa súťaže zúčastnilo 7 študentov a riešili úlohy s rôznou náročnosťou

Najlepšie umiestnenie zo školy v kategórii Senior získali:
            1. miesto	Monika Chrenková,3. B	41,36 bodov		67. percentil
            2. miesto	Adam Luong, 3. A	33,36 bodov		45. percentil
            3. miesto	Filip Kovalovský, 3. A	30,70 bodov		40. percentil

Do galérie iBobor boli pridané fotografie.

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Olympiáda zo slovenského jazyka

Dňa 30. novembra 2015 sa v našej škole uskutočnila Olympiáda zo slovenského jazyka. Žiaci súťažili  v 2 kategóriách, kategória A (žiaci 3. a 4. ročníka), kategória B (žiaci 1. a 2. ročníka). Porotu milo prekvapili výsledky všetkých žiakov, ich vedomosti, no najmä tvorba textu a ústny prejav na danú tému. Určiť víťazov nebolo ľahké, keďže počet bodov u súťažiacich bol skutočne tesný. Nakoniec sme sa dopracovali k nasledovnému hodnoteniu:

Kategória A:      1. miesto: Markéta Petrovičová (4. A)

2. miesto: Monika Chrenková (3. B)

3. miesto: Marianna Janerlová (3. B)

Kategória B:      1. miesto: Nicol Kesslová (1. C)

2. miesto: Klaudia Pálichová (1. A)

3. miesto: Zuzana Nemcová (1. A)

Veľmi nás potešil vysoký počet priaznivcov rodného jazyka, veríme, že budú v tejto súťaži pokračovať aj počas budúcich rokov.