• Blšie trhy 2019

• Dňa 01.04.2019 prebehol na škole už 15. ročník medzitriednej súťaže "Blšie trhy". Súťaž hodnotila odborná aj študentská porota.

Študentská porota:

1. miesto získala trieda III.A - Smecári

Odborná porota:

1.  miesto získala trieda II.B - Olymp
            2.  miesto získala trieda I.A - Senica 2.0
            3.  miesto získala trieda III.B - Kuchtíci

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na budúci ročník! :-)

Do galérie Blšie trhy 2019 boli pridané fotografie.

• Číta celá súkromka 2019

• Dňa 26.03.2019 sa v priestoroch študentskej knižnice na SSOŠP uskutočnila akcia pod názvom "Číta celá súkromka". Dobrovoľníci z radov študentov čítali pred publikom úryvky z ich obľúbenej knihy s cieľom motivovať ďalších spolužiakov k čítaniu domácej alebo svetovej literatúry. Do galérie Číta celá súkromka 2019 boli pridané fotografie.

• Športové úspechy

• Naši študenti dnes 13.2.2019 vybojovali 1. miesto na majstrovstvách stredných škôl okresu vo florbale. Zabezpečili si tak postup na krajské kolo. Všetkým študentom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Michal Truban na SSOŠP

• Dňa 8.2.2019 navštívil našu školu Ing. Michal Truban - úspešný podnikateľ, športovec a politik. Študentom prednášal na tému "Ako vybudovať úspešný biznis". Pozrite si reportáž z prednášky.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku na našej škole

• Dňa 16.1.2019 sme hosťovali najlepších z najlepších, študentov, víťazov školských kôl stredných škôl v okrese Senica a Skalica. Organizovali sme okresné kolá olympiády v anglickom jazyku, v kategóriách 2A, 2B, C2, 2D. Okresné kolo malo dve časti, písomnú a ústnu časť. Úroveň jazyka všetkých zúčastnených  bola vynikajúca, čo potvrdzuje aj vysoký počet bodov v oboch častiach. Víťazi vo všetkých kategóriách postupujú do krajského kola, ktoré sa bude konať v Trnave. Našu školu reprezentoval Richard Rúsek, ktorý obsadil 1. miesto a postupuje do krajského kola.

Víťazi v okrese Senica

• Juraj Chábela 2A, Gymnázium Senica
            • Anna Studeničová 2B, Gymnázium Senica
            • Magdaléna Bômová 2C2, Gymnázium Senica
            • Richard Rúsek 2D, SSOŠP Senica

Víťazi v okrese Skalica

• Ondrej Skála 2A, Gymnázium Skalica
            • Kamila Bundalová 2B, Gymnázium Skalica
            • Tibor Vanek 2D, Via Humana
        • Lyžiarsky výcvik

• Naši študenti si užívajú krásne počasie na lyžiarskom výcviku. Tento rok v stredisku SNOW PARADISE Veľká Rača Oščadnica.

• Súťaž o najoriginálnejšieho snehuliaka

• Tento rok nás Perinbaba bohato obdarila svojou snehovou nádielkou, preto sme nemeškali a jednu vyučovaciu hodinu sme „obetovali“ stavaniu snehuliakov. Každá trieda sa svedomito zhostila zadanej úlohy a na školskom dvore vyrástlo zopár snehuliakov. A to nie obyčajných! Niektoré  ohromili svojou gigantickou výškou, iné originálnym kostýmom či inými nezvyčajnými doplnkami. Porotu najviac oslovil snehuliak 3. A triedy, pri stavaní ktorého žiaci preukázali svoju tvorivosť, originalitu a precíznosť. Samozrejme, zmysel pre humor nemohol chýbaťJ. Sladká odmena tretiakov potešila a po hodine strávenej na čerstvom vzduchu  sme v dobrej nálade pokračovali vo vyučovaní. Do galérie Súťaž v stavaní snehuliaka boli pridané fotografie.

• Na chvíľu v kresle ministrov na Úrade vlády

• Študenti 4. ročníka navštívili 14. 12. 2018 sídlo predsedu vlády SR. Prezreli si reprezentačné priestory, kde premiér prijíma rôzne  delegácie, kaplnku, vchod do jeho kancelárie, ale i "novú" budovu, kde sa pravidelne schádza vláda SR. Mali  možnosť si vyskúšať ako by sa im páčilo v kresle jednotlivých ministrov, ale i predsedu vlády. Študentom sa exkurzia veľmi páčila, urobili si obraz o tom, kde sa rodia  jednotlivé zákony a rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú celú našu krajinu. Do galérie Na chvíľu v kresle ministrov na Úrade vlády boli pridané fotografie.

• Predvianočná Viedeň

• Dňa 12. 12. 2018 sa 42 študentov našej školy zúčastnilo na poznávacom zájazde do predvianočnej Viedne. Navštívili unikátne prírodovedecké múzeum, kde si mohli pozrieť organizmy mikroskopických rozmerov až po dinosaury. Potom si boli vychutnať vianočnú atmosféru priamo v srdci Viedne - na pešej zóne pri katedrále sv. Šfefana (Stephansdom). Neskôr sa presunuli na svetoznáme vianočné trhy pri viedenskej radnici. Zájazd zavŕšili návštevou nákupného centra Donauzentrum. Do galérie Predvianočná Viedeň boli pridané fotografie.

• Školské kolo online Ekonomickej olympiády

• V dňoch 12.12. a 13.12. sa 19 študentov zúčastnilo školského kola Ekonomickej olympiády. Ekonomickú olympiádu organizačne a odborne garantuje INESS- Inštitút ekonomických a spoločenských analýz v spolupráci s českým Institutem ekonomického vzdělávání, partnerskými univerzitami a inštitúciami. Ekonomická olympiáda má k dispozícii vysoko kvalifikovaných odborníkov (autorov úloh, lektorov, konzultantov a organizátorov) prevažne z radov pedagógov, vedeckých pracovníkov, odborníkov z praxe a vysokoškolských študentov. Do galérie Školské kolo online Ekonomickej olympiády boli pridané fotografie.

• Mikuláš 2018

• Dňa 06. 12. študentská firma Dolce Casa, JA Firma uskutočnila mikulášsku akciu, kde Mikuláš rozdával mikulášske balíčky, tombolu a tiež nemohla chýbať ani medzitriedna súťaž. Všetci zúčastnení sa mohli občerstviť v bufete, kde študenti pripravili rôzne pochutiny. Do galérie Mikuláš 2018 boli pridané fotografie.

• OZNAM pre DŠ

• Oznam pre diaľkové štúdium - zmena v rozvrhu - dňa 15.12.2018 bude účtovníctvo a 22.12.2018 slovenský jazyk a literatúra.