• Začiatok školského roka 2014/2015

• Riaditeľstvo Súkromnej strednej odbornej školy podnikania Senica, Hollého 1380 v Senici oznamuje rodičom a žiakom školy, že začiatok školského roka je 2. septembra 2014 o 8:00 hodine v budove školy. Prváci sa sústredia v školskej jedálni a ostatní žiaci pôjdu do svojich tried.

• Scratch Cup 2014

• Školské kolo pilotného ročníka súťaže Scratch Cup 2014. Dňa 28. 5. 2014 sa uskutočnilo školské kolo animačného softwaru Scratch, ktorého sa zúčastnili Adam Luong, Monika Chrenková a Dominika Durcová. Súťaž bola zostavená z troch úloh a zadanie vypracovávali počas 90 minút. Po skončení súťaže sme výsledné súbory poslali hlavnému organizátorovi Katedre základov a vyučovania informatiky Fakulty matematiky a informatiky UK Bratislava. Odborná komisia vyhodnotila práce. Naše študentky sa spomedzi 200 žiakov ZŠ a SŠ umiestnili na 30. mieste. Do galérie Súťaž Scratch Cup 2014 boli pridané fotografie.

Oficiálne výsledky súťaže:

Makuch Martin

SZŠ CENADA, Majerníkova 60, Bratislava

• Office aréna 2014

• Celoslovenské kolo Office aréna 2014, Nové mesto nad Váhom Dňa 28. 3. 2014 sa uskutočnila  súťaž Office aréna 2014 pre 23 žiakov ZŠ a 23 študentov SŠ. Súťažili v troch kolách a počas 45 minút vypracovávali zadania vo Worde, Exceli a Powerpointe v Office 2013. Po skončení súťaže odborná komisia vyhodnotila práce. Slovensko budú v Prahe reprezentovať 3 žiaci zo ZŠ a 3 študenti zo SŠ. Našu školu reprezentovali Ján DomanskýTomáš Vričan z 2. A triedy. Do galérie Office aréna 2014 boli pridané fotografie.

• English Week on May 2014

• English Week  12. 5. – 16. 5. 2014 sme usporiadali „Týždeň s americkým lektorom Rayom“. Každý deň sme mali 6 hodín konverzácie, rozprávali sme sa na rôzne témy, robili zábavné aktivity a kopec hier. Celý týždeň sa niesol v znamení zábavy. Určite sme si zdokonalili komunikáciu v anglickom jazyku. Do galérie English Week on May 2014 boli pridané fotografie.

• Exkurzia Piešťany - 24.4.2014

• Dňa 24.4.2014 sa žiaci štvrtého ročníka v rámci predmetu Obchod a služby zúčastnili exkurzie krásneho päťhviezdičkového hotela Thermia Palace v Piešťanoch. Okrem toho navštívili aj Pamätnú izbu Ivana Kraska, v ktorej tento významný slovenský básnik a prekladateľ žil. Do galérie Exkurzia Piešťany - 24.4.2014 boli pridané fotografie.

• Jazykovo-poznávací zájazd v Anglicku

• V dňoch od 23. 3. do 1. 4. 2014 sa študenti  našej školy zúčastnili jazykovo-poznávacieho zájazdu na západnom pobreží Anglicka v oblasti Devonu. Nádherný týždeň strávili nielen poznávaním krajiny, ale aj zdokonaľovaním angličtiny v škole s lektormi a v hosťovských rodinách. Do galérie Jazykovo-poznávací zájazd v Anglicku boli pridané fotografie.

• Interná prax 3. ročníka – odbor škola podnikania

• Od 7.4. do 11.4. prebiehala interná prax v priestoroch školy. Žiaci 3. ročníka boli rozdelení do štyroch skupín, ktoré samostatne spracovávali zadané úlohy. Každá skupina si založila svoju firmu, vytvorila názov, logo a slogan firmy, ktorej predmetom podnikania bolo výroba bagiet, chlebíčkov a hamburgerov. Vypracovávali úlohy z oblasti personalistiky, marketingu, účtovníctva. Pri svojej práci využívali internet, IKT, teoretické vedomosti nadobudnuté v škole. Uskutočnili prieskum trhu v našom meste ohľadom bánk, cien materiálov a konkurencie. Na záver praxe prebehla prednáška s diskusiou s odborníkom z praxe. Do galérie Interná prax 3. ročníka – odbor škola podnikania boli pridané fotografie.

• Mladý Európan 2014

• Dňa 9. 4.2014 sa konal už deviaty ročník súťaže Mladý Európan. Regionálneho kola v Senici sa zúčastnilo prvých 10 prihlásených škôl. Tím SSOŠP v zastúpení: Katarína Kohlmanová, Bronislava Filová a Marek Luong sa umiestnil na krásnom 3.mieste. Víťazmi sa stali študenti z Gymnázia v Malackách. Fotografie zo súťaže boli pridané do fotogalérie Mladý Európan 2014. Do galérie Mladý Európan 2014 boli pridané fotografie.

• Školský zájazd do Talianska - poloostrov Lignano

• Ponúkame žiakom bezkonkurenčný školský zájazd na poloostrov Lignano, známeho ako Talianska Florida. Čakajú tu na Vás nielen letné horúčavy, ale i 7 km piesočnatých pláží, otvorené more, úžasné večery na pešej zóne a množstvo zaujímavých atrakcií. Ak máte záujem, prihláste sa u Mgr. Dušana Janáka. Prihlášku s popisom zájazdu stiahneš tu: taliansko2014.pdf