Navigácia

 • STREET FOOD DAY 2.0

  STREET FOOD DAY 2.0

  Študentská firma Spektrum pre veľký úspech zopakovala akciu s krycím názvom STREET FOOD DAY. Opäť naplnili naše bruchá pochúťkami všetkých druhov. Po boršči sa len tak zaprášilo. Na budúce to chce väčší kotlík :D.

 • Deň Európy

  Deň Európy

  Deň Európy - 9. 5. je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie Schumanovej deklarácie, v ktorej Robert Schuman načrtol myšlienku novej formy politickej spolupráce v Európe. Uvedené sa považuje za začiatok budovania spoločenstva krajín, ktoré nazývame Európskou úniou.Ďňa 11. 5. sa v rámci ekonomiky naši žiaci 2. A dozvedeli viac informácií od zástupcov informačného centra EUROPE DIRECT Senica.Na záver bola pre žiakov pripravená malá súťaž, v ktorej súťažili o vecné ceny od informačného centra. Za prednášku ďakujeme Marekovi Štítnemu a Alexandre Berecovej.

 • Štu-dentský fest

  Štu-dentský fest

  Aj baviť sa treba:) (Teda ak máš dosť známok, neprepadáš a v sobotu ráno nevstávaš na brigádu :) )

 • Prehliadka Múzea Senica

  Prehliadka Múzea Senica

  Žiaci II.C triedy spoznali históriu mesta Senica prostredníctvom zaujímavej prehliadky Múzea Senica.

 • Street food day.

  Street food day.

  Pekný, slnečný, májový deň… ako stvorený pre Street food day. S láskou pre Súkromkarov Spektrum 

 • Deň zeme

  Dňa 22. apríla na Deň Zeme aj študenti zo ŠR na SSOŠP prispeli k jej ochrane. Uvedomujeme si, aká je naša zem krásna, vzácna…, len jedna. Snažíme sa pomôcť, chrániť ju… Vyšli sme do ulíc mesta Senica a snažili sa vyzbierať čo najviac odpadkov. Veru, je ich veľa…

 • DOMÁCE VEĽKONOČNÉ TRHY

  DOMÁCE VEĽKONOČNÉ TRHY

  13.4. si firma Spektrum pre vás pripravila DOMÁCE VEĽKONOČNÉ TRHY s ponukou domácich pochúťok a vlastných produktov.

 • Olympiáda Mladý účtovník 2022

  Olympiáda Mladý účtovník 2022

  Ani tento rok sme nezabudli na obľúbenú celoslovenskú Olympiádu Mladý účtovník, ktorú organizuje každoročne Slovenská komora certifikovaných účtovníkov spolu so spoločnosťou KROS, a. s..

  Cieľom olympiády je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia žiakov pri štúdiu účtovnej problematiky.

   

  Vzhľadom na súčasnú situáciu prebiehalo 1.kolo olympiády online. Našu školu reprezentovali žiačky tretieho a štvrtého ročníka študijného programu škola podnikania, konkrétne Eliška Fabianová (3.A) , Polina SiemkeAnna Bondarenko (4.A).

  Žiaci riešili hospodárske operácie podvojného účtovníctva podnikateľských subjektov .Úlohy boli koncipované z čiastkových príkladov, ktoré boli zamerané na jednotlivé  oblasti finančného riadenia podniku – napríklad problematika dlhodobého majetku, zásob, oblasti pohľadávok a záväzkov.

  Úspešní študenti, ktorí postúpia do 2. kola olympiády, budú prijatí na Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity a Ekonomickú univerzitu v Bratislave bez prijímacích pohovorov a získajú vecné a finančné odmeny.

  Tento rok sa súťaže sa zúčastnilo 130 žiakov z 52 škôl celého Slovenska.

  Ďakujeme našim študentkám, že sa zapojili do súťaže.

 • A znovu praxujeme 3A, 3B a 3C

  A znovu praxujeme 3A, 3B a 3C

  Aj v tomto polroku vykonávajú naši tretiaci internú prax. Žiaci 3.B a 3. C sa učia o počítačových siatiach, konštruujú svoje robotické vozítka  a snažia sa vybojovať si dobrú známku na prekážkových dráhach. Svet tras sa SKYNET má nových 53 robotických vozidiel 😊

  Takto makali študenti odboru Škola podnikania. 

 • Blšie trhy

  Blšie trhy

  V piatok 1. apríla sa na našej škole opäť uskutočnili tradičné Blšie trhy. Študenti prvého až štvrtého ročníka, spolu s učiteľmi sa dobre zabavili, predali, nakúpili… popracovali na tvorbe obchodného mena, vymysleli originálne predajné slogany, navrhli a vytvorili dizajn stánku a v podobnej téme, keďže sme mali 1. apríl, sa aj obliekli. Takto sme si spríjemnili piatok na Deň bláznov. Nezávislá, odborná porota z radu učiteľov vybrala tri naj tímy a študenti spomedzi seba určili jedného víťaza. Hodnotenie bolo veľmi náročné, pretože väčšina tried bola vyrovnaná a rozhodli len malé detaily. Prvé miesto od odbornej poroty získali Veštice z 2. A, druhú priečku obsadili študenti z 3. A so stánkom Hippiestore a krásne tretie miesto získali naši podnikaví maturanti zo 4. B, so svojim stánkom Záhoráci.  Prvé miesto od študentskej poroty získal stánok 3. A Hippiestore. 

 • ČO POTOM, 3. ročník

  ČO POTOM, 3. ročník

  Jedna malá súťaž... 

 • Keď raz budem učiteľkou :D

  Keď raz budem učiteľkou :D

  Firma Spektrum si na Deň učiteľov pripravila pre pedagógov milý program.

 • Úspechy našich žiakov

  Úspechy našich žiakov

  Jakub Závodný z III.C uplynulý víkend opäť zabodoval. Na Majstrovstvách Slovenska v silovom trojboji dorastencov a juniorov vytvoril nový slovenský rekord v tlaku na lavičke (215 kg). Vo svojej kategórii získal 1. miesto s výkonom 685 kg (250+215+220) a v absolútnom poradí obsadil 2. miesto. Želáme mnoho ďalších úspechov.

 • JUVENES  TRANSLATORES 2021

  JUVENES  TRANSLATORES 2021


  Generálne riaditeľstvo Európskej komisie  zorganizovalo dňa 25. novembra 2021 online prekladateľskú súťaž Juvenes Translatores  pre stredné školy v Európskej únii, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Do súťaže sa mohli zapojiť  študenti, ktorí sa narodili v roku 2004 s výbornou angličtinou a odvahou. Našu školu reprezentovali Andrej Hurban 3. B, Simona Khulová 3. C a Filip Danko, 3. C.
  Súťažný text bol v anglickom jazyku na úrovni B2 – C1 a študenti ho prekladali do slovenského jazyka. K dispozícií mali slovníky v knižnej forme. Preklady boli vyhodnotené profesionálnymi prekladateľmi EU.
  Študenti zvládli preklady a Simi Khulovej bolo udelené osobitné uznanie. Jej preklad urobil veľký dojem na hodnotiteľov, ocenili najmä jeho plynulosť a pútavosť:  
  Veľmi dobrý preklad! Verný originálu a zároveň ľahko čitateľný v slovenčine s peknými tvorivými riešeniami.  Talent rozhodne máš! /komentár jedného z hodnotiteľov/

  Gratulujeme a prajeme veľa úspechov, chuti do ďalšieho štúdia a objavovania anglického jazyka.

 • Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

  Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

  V dňoch od 20.do 25. februára 2022 sa konal lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz na Donovaloch. Mali sme sa super, snehu bolo haba-kuk, strava a počasie výborné,... Týmto vás pozývame aj na budúci rok! 


  Pre veľký úspech pridávame zopár fotografií :) 

 • Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku .

  Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku .

  Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku .
  Dňa 8. 2. 2022 sa konalo online krajské kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentoval Jakub Krippel 3. B, ktorý postúpil z obvodného kola. Obsadil skvelé 4. miesto! Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 • Srdiečkový deň

  Srdiečkový deň
 • Druhé číslo školského časopisu

  Druhé číslo školského časopisu

  Druhé číslo školského časopisu práve vychádza :)  Prečítaj ho kým sú infošky ešte čerstvé.....

   

  Stiahni tu:  casopis_c_februar_2022.pdf

 • DOD 2022

  DOD 2022

  Milá deviatačka, milý deviatak,

  ak sa rozhoduješ, na akú strednú školu ísť, pomôžeme ti v rozhodovaní. Príď sa pozrieť v dňoch 8., 9. alebo 10. februára 2022 medzi 08:00 – 11:00 k nám na súkromku.

  Sme jediná stredná škola svojho druhu v širokom okolí so špičkovým
  IT-vybavením. Kvalitná technika vyžaduje kvalitných odborníkov (tých máme v podobe našich učiteľov) a kvalitných žiakov. Tak neváhaj a vyber si školu, ktorá ti ponúka silnú perspektívu do budúcnosti!

   

  V školskom roku  2022/2023 otvárame

  2 triedy v 4-ročnom študijnom odbore informačné systémy a služby pre 42 žiakov,

  1 triedu v 4-ročnom  študijnom odbore škola podnikania (ekonomické zameranie) pre 24 žiakov.

 • Valentínsky deň 14.02.2022

  Valentínsky deň 14.02.2022
strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica
  Hollého 1380, Senica
 • 0907 161 135 - riaditeľ zriaďovateľa školy

  0915 727 145 - riaditeľ školy

  0908 147 840 - zástupkyňa riaditeľa školy

  034 651 55 93 - sekretariát

Fotogaléria