Navigácia

 • Súťaže v anglickom jazyku

  Súťaže v anglickom jazyku

  Študenti našej školy sa v školskom roku 2022/2023 zúčastnili troch anglických súťaží. V prvej súťaži s názvom JUVENES TRANSLATORES si vyskúšali preklad textu z rodného jazyka do angličtiny. Súťaž sa konala online 24.11. a zúčastnených bolo 5 študentov.

  Druhá súťaž, BEST IN ENGLISH, taktiež prebiehala online a bola pre našu školu, čo sa týka výsledkov, najúspešnejšia. Tejto medzinárodnej súťaže, ktorá sa konala 30. 11.2022, sa zúčastnilo vyše 22000 študentov zo 704 škôl z celého sveta. Najlepšie umiestnenie zaznamenala naša štvrtáčka Simona Khulová, keď spomedzi veľkej konkurencie dokázala obsadiť 180. miesto celosvetovo a krásne 32. miesto v rámci Slovenska. Nezaostávali ani ďalší naši študenti, a to konkrétne Filip Danko, ktorý sa umiestnil na 350. mieste celosvetovo a na 60. mieste v rámci Slovenska. Veľmi pekné umiestnenia dosiahli taktiež študenti Soňa Konečná a Erik Pálich.

  Posledná súťaž, ktorá sa konala v priestoroch našej školy, bolo školské kolo anglickej olympiády. Zúčastnilo sa jej 6 študentov, ktorí si zmerali sily v počúvaní a čítaní s porozumením, gramatike a hovorení v anglickom jazyku. Do okresného kola postúpil víťaz Danylo Danyleiko. Druhé miesto obsadila Simona Khulová a tretie miesto Filip Danko.

 • Workshop v DAVe

 • Turnaj v online hre CSGO a LOL

  Turnaj v online hre CSGO a LOL

  Dňa 1. 2. 2023 v stredu sa konal na našej škole SSOŠP Senica turnaj v online hrách Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends.

  Spolu sa zúčastnilo 12 tímov po piatich hráčoch.

  Vyraďovacím spôsobom tím LOL zo 4.C porazil tím 4.B a tým istým spôsobom vyhral vo finále tím CSGO zo 4.B nad tímom z 2.B triedy.

   

  Víťazný tím LOL zo 4.C:

  Filip Danko

  Martin Križan

  Ivan Šimek

  Alexander Daniel

  Mykhailo Olkhovyk

   

  Víťazný tím CS:GO zo 4.B:

  Andrej Barcaj

  Andrej Hurban

  Matej Kráľovič

  Adam Tytykalo

  Filip Mošovský

   

  Víťazom gratulujeme a tešíme sa na odvetu.

  Zriaďovateľovi ďakujeme za trofeje.

   

  Ing. Pavol Zich

 • SPOMIENKY NA VIEDEŇ 2022

  SPOMIENKY NA VIEDEŇ 2022

  V rámci obnovenia tradičných výletov sme opäť okúsili atmosféru predvianočnej Viedne. Navštívili sme Prírodovedné múzeum, centrum mesta (nechýbal ani Wiener Schnitzel), vianočné trhy pri radnici a v neposlednom rade aj veľké nákupné centrum. Hlad po výletoch je po dvojročnej odmlke veľký, bolo nás vyše sto, akurát na dva veľké autobusy. Vrátili sme sa, našťastie, všetci, živí a zdraví... 😊

 • SPA day

  SPA day

  Po polroku sme si zaslúžili symbolický oddych. Uvoľnene, príjemne sme sa dnes cítili v našich pyžamkách, županoch, domácom oblečení, papučkách.... 🙊

  Mgr. Miroslava Medňanská a ŠP

 • Exkurzia TV JOJ

  Exkurzia TV JOJ

  Žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa zúčastnili v rámci predmetu marketing exkurzie v TV JOJ. Prezreli sme si štúdia, kde sa pripravujú televízne noviny, počasie, zábavné, vedomostné, politické relácie ako Inkognito, Riskuj, Sedem, Na hrane a pod.

  Prešli sme sa priestormi, kde sa natáča obľúbený seriál Nemocnica a dozvedeli sme sa veľa zaujímavých vecí z prostredia natáčania. 

   

  Mgr. M. Medňanská 

 • FiNNkvíz 2022

  FiNNkvíz 2022

  Dňa 23. 11. 2022 sa uskutočnila súťaž FiNNkvíz 2022, zameraná na finančnú gramotnosť 1. a 2.ročníka stredných škôl. Prostredníctvom aplikácie Edupage žiaci online odpovedali na 20 otázok vlimite 40 minút. Školu reprezentovalo 6 žiakov z 1. A.  Sabina Kalenská a Danylo Dziubenko sa staliúspešnými riešiteľmi. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Mikulášsky florbal

  Mikulášsky florbal

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikulášsky florbal.

  Dňa 6.12.2022 sa odohral v Senickej hale Mikulášsky florbal. Všetky tímy hrali výborne, ale napokon sa do finále prebojovali tímy z 1.C a 4.B.

  Favorit potvrdil svoju formu a vo finálovom zápase hráči 4.B vyhrali a stali sa víťazom celého turnaja.

  Gratulujeme.

  Spestrením turnaja bolo aj zmiešané ženské družstvo, ktoré bojovalo do poslednej sekundy.

  Zároveň chceme poďakovať študentskej firme ALL IN ONE za pekné spríjemnenie dopoludnia Mikulášskym programom, bufetom, darčekmi od Mikuláša a peknou tombolou.

  A ďakujeme organizátorom tohto podujatia: J. Dieneš a P. Klečko a samozrejme vedeniu školy.

 • Imatrikulácie

  Imatrikulácie

  Imatrikulácie 14.11.2022

 • Múzeum Senica

  Múzeum Senica

  Žiaci 1.C triedy v rámci vyučovania navštívili múzeum v Senici, kde ich pán kurátor previedol od najstarších čias senického praveku cez obdobie vzniku Senice na českej ceste, až po život v meste v 19. storočí a prvej polovici 20. storočia.

   

 • Podpora mladých dobrovoľníkov a výmena skúseností 

  Podpora mladých dobrovoľníkov a výmena skúseností 

  V rámci cezhraničného projektu Podpora mladých dobrovoľníkov a výmena skúseností sa stretli v dňoch 18. – 20. novembra študenti z parlamentu mesta Senica na “Víkendovke“ vo Veľkých Pavloviciach.

  Z radu členov nášho školského parlamentu sa zúčastnil prvák Marko Štec. Víkend strávil nadviazaním nových kontaktov, kamarátstiev, hraním spoločenských hier. Súčasťou boli zaujímavé prednášky o prístupoch v dobrovoľníctve, čo všetko môže dobrovoľník robiť, ako pomôcť prírode, workshop o nových trendoch na sociálnych sieťach. Študenti si spolu zašli aj na krásnu točivú rozhľadňu Stezka nad vinohrady.

   

  Mgr. Miroslava Medňanská

 • Ustanovujúce valné zhromaždenie študentskej spoločnosti

  Ustanovujúce valné zhromaždenie študentskej spoločnosti

  10. 11. 2022 sa konalo ustanovujúce valné zhromaždenie študentskej spoločnosti. Tretiaci, v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia založili cvičnú firmu – ALL IN ONE, v ktorej si reálne precvičia získané vedomosti a zručnosti. Akcionárov oboznámili so stanovami spoločnosti a s vypracovaným podnikateľským plánom. Počas valného zhromaždenia si akcionári zvolili predstavenstvo a oboznámili sa s obsadením pracovných pozícií vo firme. Týmto krokom môže ALL IN ONE, š. s. začať podnikať.

 • Retro-deň

  Retro-deň

  Boli sme a aj budeme retro :)

 • Po stopách Štefánika

  Po stopách Štefánika

  PER ASPERA AD ASTRA – CEZ PREKÁŽKY KU HVIEZDAM (LATINSKÉ PRÍSLOVIE)

  28. októbra 1918 vznikol samostatný Československý štát. Túto významnú udalosť našich
  dejín si študenti 2. ročníka pripomenuli návštevou rodného domu gen. Milana Rastislava
  Štefánika v Košariskách a miesta jeho posledného odpočinku na Bradle.
  Bol pekný jesenný slnečný deň a my sme pred sebou ako na dlani mali prekrásny
  kopaničiarsky kraj pod Bradlom, kde sa chudobnému farárovi z dedinky Košariská v roku
  1880 ako šieste dieťa narodil tento velikán našej histórie, jeden z najvyšších hodnostárov
  francúzskej armády, ovenčený vysokými vojenskými vyznamenaniami Francúzska a Talianska,
  minister vojny Československej republiky, vedec svetového mena, uznávaný diplomat, priateľ
  najvplyvnejších osobností v rôznych častiach sveta, lev parížskych salónov a idol ženských
  sŕdc. Svoj život neomylne nasmeroval k najvyššej hviezdnej méte – oslobodeniu svojho
  národa. Zmenil tak politickú mapu Európy a zapísal sa trvalo do našich a svetových dejín.

 • Halloween

  Halloween

  Trošku sme strašili

 • Archivácia a zálohovanie v praxi

  Archivácia a zálohovanie v praxi

  Žiaci III.C navštívili VTSÚ Záhorie s cieľom oboznámiť sa s archiváciou v praxi. Najskôr boli oboznámení s procesom papierovej archivácie. Odborný výklad spojený s ukážkou elektronickej archivácie predstavil Ing. Kukliš. Pracovisko digitálnej archivácie disponuje s knižným skenerom a vysokorýchlostným skenerom Xino scan. Žiakom bolo ukázané ako sa pracuje s  knižným programom MediaInfo. Exkurzia bola obohatená s prehliadkou galérie munície a vojenskej techniky. 

 • Navštívili sme mestský úrad v Skalici.

  Navštívili sme mestský úrad v Skalici.

  Študenti 4. ročníka odboru Škola podnikania navštívili kráľovské mesto. 

  Cieľom vzdelávacej prednášky bolo priblížiť proces, úlohy, povinnosti a fungovanie samosprávy. Dozvedeli sme sa o práci, systéme a chode Oddelenia marketingu a cestovného ruchu, ako napr. uverejňovanie a správa komunikačných kanálov mesta, správa web stránok, ponuky služieb v cestovnom ruchu, semináre pre sprievodcov, vytváranie itinerárov, proces vydávania a distribúcie propagačných materiálov, príprava a realizácia letnej turistickej sezóny. 

  Samostatnú časť prednášky tvorila kultúra a cestovný ruch v meste Skalica. 

  Na záver študentov čakala praktická ukážka práce sprievodcu po pamiatkach mesta Skalica. 

   

  Mgr. Miroslava Medňanská

 • Hrad Devín

  Hrad Devín

  Hrad Devín je vďaka umiestneniu na sútoku riek Dunaja a Moravy ako i okolitej prírody unikátnym miestom na Slovensku. Jeho návšteva je zážitkom, ktorý si treba dopriať. Devín zohrával dôležitú rolu v rôznych obdobiach našich dejín. Sídlili tu Kelti aj Rimania, v časoch Veľkej Moravy bol Devín dôležitým vojenským i kultúrnym centrom. Slávu mu vtlačila najmä generácia štúrovcov, pre ktorú sa stal symbolickým miestom. Toto výnimočné miesto, s výnimočnou históriou navštívili 6. 10. naši prváci.

 • Fotoklub RETINA

  Fotoklub RETINA

  IV.C v rámci vyučovania navštívili Záhorské osvetové stredisko Senica, kde je výstava k 80.výročiu založenia fotoklubu RETINA - Počiatky amatérskej fotografie v Senici. Výstava bola spojená s krátkou prednáškou o vývoji fotografie.

 • MAKER FIAIRE BRNO

   MAKER FIAIRE BRNO

  Pridávame zopár fotiek z MAKER FIAIRE BRNO, kde sme videli obrovské množstvo projektov a mohli sme k nim prispieť aj našou maličkosťou. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zastavili pri našom stánku a podebatovali s nami. Zvlášť ďakujeme aurapol.com za vzorky (hromadu vzoriek) filamentu PLA HT110.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica
  Hollého 1380, Senica
 • 0907 161 135 - riaditeľ zriaďovateľa školy

  0915 727 145 - riaditeľ školy

  0908 147 840 - zástupkyňa riaditeľa školy

  034 651 55 93 - sekretariát

Fotogaléria