Vôňa jari

Pred trojdňovým voľnom sme sa nahodili do krásnej ZELENEJ.  Spravili sme si krajší, veselší májový deň.

Číta celá Súkromka

Upršaný deň sme si spríjemnili spoločným čítaním.Vášniví čitatelia nám v krátkych dvadsaťminútových úryvkoch predstavili zaujímavé tituly.Zároveň mali možnosť vyskúšať si čítať pred väčším publikom.Ďakujeme Alexandre, Karolíne, Natálii, Adriane, Daniele, Lívii, Katke a Jarovi.

Miroslava Medňanská

“Vymeň kúsky oblečenia, oživ svoj šatník, pohraj sa s módou.”

Učitelia, žiaci priniesli oblečenie, ktoré už nenosia. Za každý kúsok dostali žetón, za ktorý si následne mohli vybrať iný.

Cieľom swapu bolo, aby sa do obehu vrátilo čo najväčšie množstvo vecí, podporiť záujem o to, čo po nás zostane! Aj takouto formou sme sa zapojili do boja s textilným odpadom a ekologickým spôsobom sme si mnohí doplnili vlastný šatník. Dávame šancu oblečeniu kolovať medzi nami.

Myslíme ekologicky

Miroslava Medňanská

Upršaný deň sme si spríjemnili spoločným čítaním.

Zároveň mali možnosť vyskúšať si čítať pred väčším publikom.

Ďakujeme Alexandre, Karolíne, Natálii, Adriane, Daniele, Lívii, Katke a Jarovi.

Miroslava Medňanská

Navštívili sme Záhorskú knižnicu.

Pracovníčka knižnice nás previedla všetkými oddeleniami. Najviac nás oslovilo zmodernizované oddelenie odbornej literatúry.

Dozvedeli sme sa, že knižnica okrem ponuky kníh organizuje aj rôzne spoločensko - kultúrne a vzdelávacie podujatia pre tých najmenších až po seniorov.

Strávený čas nám v Záhorskej knižnici príjemne ubehol a určite sa sem radi vo voľných chvíľach vrátime.

Stretnutie študentských rád

Žiaci a koordinátorky zo stredných škôl v Senici sa opäť stretli, aby si odovzdali skúsenosti, predstavili aktivity svojej školy, vzájomne sa inšpirovali a podporili.

Na stretnutí sa už tradične zúčastnil aj pán primátor mesta Martin Džačovský a riaditelia stredných škôl.
    Prácu nášho ŠP a života na škole prezentovala Patrícia Janúšková.

V DAVe sme strávili inšpiratívne dopoludnie obohatené zaujímavými workshopmi.

Futsal v Trnave 28.4.2023

XV. ročník Olympiády stredoškolskej mládeže 27.4. - 28.4.2023 Trnavského samosprávneho kraja.

Osem statných SSOŠP junákov sa pobralo na krajský boj do Trnavy, kde si zmerali sily s víťazmi siedmych trnavských okresov. I skončili sme druhí, čo by iba o jeden gól.

Najlepším hráčom celého turnaja sa stal Tomáš Ravas.

Vďaka chlapcom za reprezentáciu a gratulujeme.

Prijímacie skúšky 9. 5. 2023

Poradie uchádzačov o štúdium na SSOŠP Senica, ktorí sa zúčastnili druhého a náhradného termínu prvého kola prijímacích skúšok je nasledovné:

Volejbalový turnaj 4.4.2023

Dňa 4. apríla 2023 si naša škola usporiadala vlastný turnaja vo volejbale. Zúčastnili sa všetky triedy a postupne sa vo vyraďovacom systémy prebojovali do finále triedy 4.B a 2.B.

Víťazom sa stala trieda 4.B a opäť dokázala, že v športe patria medzi najlepších na škole.

V exhibičnom zápase proti učiteľom boli féroví, ale aj tak sa podarilo učiteľom tesne zvíťaziť.

Za vynikajúcu atmosféru ďakujeme všetkým zúčastneným študentom.

Tešíme sa na ďalšie podujatie.

Prijímacie skúšky 4. 5. 2023

Poradie uchádzačov o štúdium na SSOŠP Senica, ktorí sa zúčastnili prvého termínu prvého kola prijímacích skúšok je nasledovné:

Blšák 2023

Čakanie na veľkonočné prázdniny sme si skrátili Blšákom. Pripomenuli aj zopár Veľkonočných tradícií.

Exkurzia Bratislava 21.03.2023

TV JOJ - štúdiá, SAV – Múzeum počítačov, COSMOS – Svetová výstava v Inchebe

Žiaci SSOŠP Senica z tried 3.A, 3.B, 3.C a 4.B sa dňa 21. marca 2023 zúčastnili na exkurzii v Bratislave, kde sme v nabitom programe stihli navštíviť televíziu JOJ a videli sme vybrané nahrávacie štúdiá hlavných a ranných správ, štúdio relácií Inkognito a Riskuj a najväčšie štúdio, kde sa nahráva seriál Nemocnica.

Po krátkej prestávke sme navštívili Slovenskú akadémiu vied. Tam sme si pozreli 2 superpočítače, prvý slovenský počítač a múzeum výpočtovej techniky, ktorá sa používala v rôznych dobách.

Na záver sme navštívili svetovú výstavu COSMOS DISCOVERY na výstavisku v Inchebe.

Všetkým zúčastneným ďakujem za disciplinované správanie.

Na budúcej exkurzii, dovidenia.

Pavol Zich

Múzeum holokaustu v Seredi

Dňa 28.3. 2023 študenti navštívili Múzeum holokaustu v Seredi, kde si pozreli stálu expozíciu týkajúcu sa holokaustu na Slovensku v období Slovenského štátu ako i holokaustu vo svete. Zaujali nás nielen vystavené exponáty, ale i profesionálny a pútavý výklad sprievodcu.

Hodina deťom

Aj tento rok sa študentský parlament zapojil do verejnej finančnej zbierky Hodina deťom v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

Do ulíc mesta Senica sa vybrali naši dobrovoľníci Lívia, Marko, Ondrej, Adam a Gabriel.

Finančným príspevkom nadácia pomôze hlavne jednorodičovským rodinám v núdzi zabezpečiť základné životné potreby, napríklad na potraviny, náklady na bývanie, hygienické, zdravotné a školské potreby, zaplatenie voľnočasových aktivít či táborov pre deti.