Členovia ŠR pre škol. rok 2023/2024 Aktivity parlamentu UNICEF Úspechy študentov Štatút Študentskej rady Súťaž Anketa

Študentský parlament

UNICEF

Ocenenie UNICEF - Škola priateľská deťom

V školskom roku 2010/2011 sme sa zapojili do školského programu:

Škola spolupracujúca s UNICEF

DVE  TVÁRE  SVETA  JEDNÉHO

- 90-minútová interaktívna prezentácia o právach dieťaťa a o rozvojové vzdelávanie. Prezentáciu vedie   vyškolený dobrovoľník Unicef.

Video a foto z prezentácie   DVE  TVÁRE  SVETA  JEDNÉHO

Komentáre žiakov:

Páčilo sa mi celé rozprávanie. Najviac zážitky, čo nám hovorila. Bolo to celkovo zaujímavé.
Simona

Práca UNICEF sa mi páči. Na tejto prezentácii som sa dozvedel, aký život majú ľudia v Afrike a veľa informácií, ktoré robí UNICEF pre Afriku.
Marek

Bolo to super, Veronika bola milá a priateľská. Bolo to veľmi zaujímavé. Prezentácia sa mi veľmi páčila a chcela by som ju ešte raz zopakovať.
Henrieta

Bolo to pekné a zaujímavé. Dozvedeli sme sa veci, o ktorých sme ani netušili a veľmi ma zaujalo, že mala odvahu ísť do Afriky a vydržať tam 2 mesiace.
Jeannette

Páčilo sa mi to. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné, myslím, že inak by som o situácii v Afrike nevedela. Ale chcela by som im nejako pomôcť. Ich život je zaujímavý, čo sa tam deje, kultúra.
Katka

VIANOCE  MIX  S UNICEF

- zapojíme sa do predaja vianočných pohľadníc UNICEF. Predajom pohľadníc podporíme jednak dlhodobé projekty UNICEF na pomoc deťom v ohrození a jednak našu vlastnú školu. Časť výťažku (30%) za predané pohľadnice Slovenský výbor pre UNICEF venuje našej škole.

Termín: november, december 2010

TÝŽDEŇ  MODRÉHO  GOMBÍKA

- zapojíme sa do kampane Týždeň modrého gombíka, študenti -dobrovoľníci môžu vlastným pričinením ovplyvniť osud a lepší život detí na celom svete

Termín: máj 2011

ŠKOLY  PRE  AFRIKU

- ľubovoľnými aktivitami môžeme podporiť budovanie škôl pre africké deti, z ktorých každé tretie nemá možnosť chodiť do školy. Je to medzinárodný projekt, do ktorého sa zapájajú tisícky škôl na celom  svete

Termín: počas celého školského roka

V školskom roku 2010/2011 by sme chceli získať titul:

Škola priateľská k deťom

Kritéria získania titulu Škola priateľská k deťom pre šk. rok 2010/2011

-    Venovať jednu nástenku v hlavných priestoroch školy právam dieťaťa, rozvojovej problematike, spolupráci s  UNICEF a Linke detskej istoty.

- Obsiahnuť princípy Dohovoru o právach dieťaťa v strategických dokumentoch školy: v školskom vzdelávacom programe, strategickom pláne rozvoja školy či preambule školy.

- Zorganizovať školenie pre celý personál školy o myšlienke Školy priateľskej k deťom

- Informovať Radu rodičov o zapojení sa školy do programu

- Venovať aspoň jednu vyučovaciu hodinu v mesiaci téme práv detí a problematike v rozvojových krajinách

- Umožniť aktívnu účasť detí na vytváraní školského poriadku zahŕňajúceho kódex správania ako detí, tak aj učiteľov a personálu školy

- Viesť deti k tomu, aby vedeli komunikovať, formulovať svoj názor, kriticky myslieť, pýtať sa, argumentovať a diskutovať

- Zapájať sa do aktivít Slovenského výboru pre UNICEF(Vianoce s Unicef, Týždeň modrého gombíka, Školy pre Afriku, Priatelia deti a prezentácia Dve tváre jedného sveta)

- Vytvoriť priestor a podporiť študentov pri zorganizovaní ich vlastnej aktivity pre školu, obec, rodičov, komunitu či spolužiakov.