Výchovný poradca

Výchovné poradenstvo

Škola ustanovila do funkcie výchovného poradcu, ktorý je k dispozícii   na škole pre žiakov, rodičov a učiteľov. Svojou činnosťou prispieva k vzájomnej spolupráci školy, rodiny, ktorá má v konečnom dôsledku pozitívny vplyv na školskú úspešnosť žiaka.

Meno výchovnej  poradkyne : Mgr. Dana Bánska

Konzultačné hodiny výchovnej poradkyne: Pondelok: 13.40 – 14.40  resp. podľa potrieb žiakov v miestnosti pre konzultácie v 2.budove, resp. kedykoľvek podľa dohovoru.

Zákonní zástupcovia po predchádzajúcom telefonickom alebo e-mailovom dohovore.

Tel: SSOŠP Senica – 034/6515593,  banska@ssspsenica.sk

Oblasti , ktorým sa  výchovný poradca venuje :

• Adaptácia nových žiakov
  • Individuálna práca so žiakmi pri osobných problémoch
  • Výchovné a vzdelávacie problémy žiakov, poskytovanie poradenstva žiakom menej úspešným
  • Profesionálna orientácia a voľba povolania, výber vhodnej vysokej školy, pomoc pri vyplnení prihlášok
  • Spolupráca s CPPP a P a CŠPP a inými odbornými pracoviskami – napr. odbor sociálnych vecí ...
  • Práca s triednymi kolektívmi pri prieskume a prevencii sociálno – patologických javov na škole
  • Poradenstvo pre rodičov a učiteľov pri riešení problémov
  • Spolupráca s pedagógmi pri začlenení integrovaných žiakov, vypracovaní IVVP
  • Koordinácia preventívnych aktivít, poskytovanie poradenstva u individuálne začlenených žiakov participovanie na plnení programov prevencie s celonárodnou pôsobnosťou – napr. zdravý životný štýl  v rámci  Národného akčného plánu prevencie obezity na roky 2015–2025 , obchodovanie s ľuďmi
  •  Informácie o možnostiach štúdia na našej škole bude poskytovať vedenie školy a ním  poverení zamestnanci.