Formy štúdia

Materská škola

Súkromná materská škola = starostlivosť a vzdelávanie s rešpektujúcim prístupom k deťom a Montessori pomôckami

Prečo si vybrať práve našu škôlku?

Maximálna podpora dieťaťa na ceste k poznaniu vďaka zážitkovému učeniu

Vedenie  k samostatnosti a zodpovednosti

Nerušená sústredená práca s aktivitami podľa vlastného výberu

Učenie sa vlastným tempom

Individuálny prístup

Adaptačný proces podľa dohody s rodičmi

Spoločné edukačné aktivity

Lekcie zdvorilého správania

Nepovinný spánok pre staršie deti

2 x denne pobyt vonku (v prípade nepriaznivého počasia máme k dispozícii telocvičňu blízko škôlky)

Denná komunikácia v angličtine

Raz za týždeň výprava do prírody za poznaním a dobrodružstvom

Výlety a exkurzie (hasiči, tlačiareň, smetiari, pekáreň, galéria, múzeum, farma, chovatelia psíkov ...)

Správy a konzultácie o napredovaní dieťaťa

Atraktívna lokalita s priestranným dvorom v blízkosti parku a cyklotrasy

Naše hodnoty:

Láskavosť

Empatia

Úcta

Trpezlivosť

Porozumenie

Pomoc pri zvládaní emócií

Pokojné riešenie konfliktných situácií

Sloboda v rámci pravidiel a vymedzených hraníc

Vízia do budúcna

Naším cieľom je postupne rozšíriť škôlku o ďalšiu triedu a zriadiť aj Montessori základnú školu, v ktorej by deti mohli ďalej pokračovať vo vzdelávaní s rešpektujúcim prístupom učiteľom, novým poňatím konceptu školy, do ktorej deti budú s radosťou chodiť a učenie bude pre nich vzrušujúcim objavovaním bez straty vnútornej motivácie.

Náš tím

Náš profesionálny pedagogický tím je vždy pripravený pomôcť Vašim deťom, podporovať ich, oceniť ich snahu, vypočuť ich, poradiť im, tešiť sa s nimi ... jednoducho BYŤ tu s nimi a pre nich a SPREVÁDZAŤ ich na ceste za poznaním. Naším cieľom je vytvoriť deťom druhý domov, kde budú chodiť s radosťou a nadšením. Láska a pochopenie je tým hlavným kľúčom k ich čistým srdciam.

Režim dňa

7.00 – 8.00     príchod detí

7.00 – 10.00   ranný blok Montessori aktivít

8.30 – 8.45     elipsa (zdvorilostné lekcie, edukačné aktivity)

9.45 – 10.00   hudobno-pohybové aktivity, joga

10.00 – 11.30 pobyt vonku

11.30 – 12.00 obed

12.00 – 14.00 spánok – menšie deti

12.00 – 14.00 odpočinok pri čítaní príbehu a krúžky – staršie deti

14.00 – 15.30 voľná hra, olovrant

15.30 – 16.30 pobyt vonku, odchod domov

Počas ranného bloku a popoludňajšej voľnej hry sa dieťa samo rozhoduje čo bude robiť, s kým (či chce aj s niekým spolupracovať), kde (na koberčeku alebo pri stole) a ako dlho.

V čase sústredenosti dieťaťa dbáme na to, aby neboli vyrušované. Tento proces je veľmi dôležitý pre vybudovanie sebadisciplíny a harmonizáciu psychiky dieťaťa.

Cenník

Mesačný poplatok za celodennú starostlivosť – 200€

Stravné (desiata, obed, olovrant) – 3€ / deň (desiata – 0,50€, olovrant – 0,50€, obed – 2,00€)

Strava bude pripravovaná vo vlastnej školskej jedálni s prihliadnutím na zdravé stravovanie v detskom veku.

Poplatok za starostlivosť a stravu sa uhrádza mesiac vopred do 25. dňa v mesiaci na č. účtu: ..............................., v správe pre prijímateľa uveďte meno a priezvisko dieťaťa.

Prijímanie detí do MŠ

Do škôlky prijímame deti vo veku od 2,5 do 4 rokov kedykoľvek v priebehu roka, ak máme k dispozícii voľné miesto. Malo by mať osvojené základné hygienické návyky primerané svojmu veku. Predpokladom pre prijatie dieťaťa je pozitívny vzťah rodičov k Montessori pedagogike, rešpektujúci prístup k dieťaťu a osobná návšteva v našej škôlke.

Prijatie dieťaťa do škôlky nie je nárokovateľné.

Konečné rozhodnutie o prijatí či neprijatí má riaditeľ/ka.

Doklady potrebné na registráciu dieťaťa:
– Vyplnená žiadosť o prijatie
– Potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti a absolvovaní povinného očkovania dieťaťa

Info pre rodičov

Povinná výbava pre deti počas celého roka:

- papuče, pyžamo

- gumáky, nepremokavé pršioblečenie (bunda, pršigate)

- náhradné oblečenie (spodné prádlo, tričko, tepláky, ponožky, dievčatá: šaty, pančuchy)

Naviac v lete: pokrývka hlavy, fľaša na vodu, príp. opaľovací krém,

v zime: čiapka, rukavice, otepľovače / overal, lopár na šmýkanie.

Všetky veci dieťaťa by mali byť podpísané.

Naša materská škola je zaradená do siete škôl, takže sme viazaní napĺňať obsah určený Štátnym vzdelávacím programom. Ubezpečujeme rodičov, že dieťa bude náležite pripravené na prestup do základnej školy, keďže precvičujeme všetky zručnosti, ktoré má dieťa pred nástupom do školy ovládať. Je v našom záujme, aby bol tento prechod čo najmenej zaťažujúci a aby deti boli pripravené po stránke kongnitívnej, emočnej i sociálnej.

Súkromná stredná odborná škola podnikania, Hollého 1380, 905 01 Senica

ssspsenica@ssspsenica.sk