Členovia ŠR pre škol. rok 2023/2024 Aktivity parlamentu UNICEF Úspechy študentov Štatút Študentskej rady Súťaž Anketa

Študentský parlament

Aktivity parlamentu

Biela pastelka 2019

Hlavným zbierkovým dňom pre tento rok bol piatok 20. septembra 2019. V tento deň sa stretli v uliciach rôznych miest Slovenska dobrovoľnícke tímy. Medzi nimi aj študenti Súkromnej strednej odbornej školy podnikania. Ambasádorkou zbierky Biela pastelka bola opätovne Adela Vinczeová.

Výťažok zo zbierky sa použije na pomoc pre nevidiacich pri práci s počítačom, učení sa Braillovho písma, varenie, pomoc pri osobnej hygiene, nákup slepeckých palíc a výcvik vodiacich psov.

Sme radi, že môžeme aspoň malou časťou byť prospešní aj my. Táto skúsenosť nás obohatila, boli sme nadšení z ochoty a záujmu žiakov  našej školy a ľudí v meste prispieť na dobrú vec.

Do tejto akcie sa aktívne zapojili členovia Študentskej rady Natália Žáková, Kristína Kutálková, Silvia Ovečková z 2.A, Mário Biskupič, Danko Ďurinák z 2.B, Karolína Muchová a Lukáš Kanda z 3.A.

Do galérie Biela pastelka 2019 boli pridané fotografie.

TÝŽDEŇ  DOBROVOĽNÍCTVA

Už deviatykrát sa konal senický týždeň dobrovoľníctva, ktorého hlavným organizátorom bolo Informačné centrum Europe Direct Senica. Stretli sa mladí ľudia, ktorí chceli pomôcť a urobiť niečo pre druhých.

18. septembra 2019 sa v mestskom parku v Senici konala akcia „Dobrovoľníci deťom“. Žiaci našej školy sa taktiež ochotne zúčastnili pri príprave akcií, súťaží a hier s tými najmenšími.

Sme radi a za celú Študentskú radu ďakujeme, že naše dievčatá a chlapci našli chuť vo svojom voľnom čase venovať iným kúsok zo seba .

Dobrovoľníctvo je skvelá činnosť!

Do galérie TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA boli pridané fotografie.

______________________________________________________________________________________________________

Opäť sme sa zapojili aj my!

Verejná zbierka Biela pastelka sa konala vo štvrtok 21. septembra na našej škole a  22. septembra v meste Senica. Jej patrónom bol v tomto roku Marek Hamšík. Výťažok zbierky sa použije na  pomoc pre nevidiacich pri práci s počítačom,  učení sa braillovho písma, varenia,  pomoc pri osobnej hygiene,  nákup slepeckých palíc a  výcvik vodiacich psov.

Boli sme radi, že môžeme aspoň malou časťou byť prospešní aj my. Táto skúsenosť nás obohatila, boli sme nadšení z ochoty a záujmu žiakov  našej školy a ľudí v meste, prispieť na dobrú vec.

Do tejto akcie sa aktívne zapojili členovia ŠR Zuzka Nemcová a Katka Vallová z 3. A,  Jaro Konopa a Erik Mikulka z 3. B a Nicol Kesslová a Nikol Tomková z 3. C

"Nie je nám to jedno"

V stredu 20.9. sa členovia parlamentu našej školy zúčastnili Senického týždňa dobrovolníctva. Akcia sa volala "Nie je nám to jedno". Dobrovolníci zo stredných škôl v Senici čistili betonové plochy v okolí Davu, ktoré zbavovali trávnatých porastov a machu. Na steny v okolí Davu potom miestny maliar namaloval krásne nové kresby. Sme radi, že aj my sme mohli priložiť ruku k dielu a takýmto spôsobom sme pomohli skrášliť okolie kde bývame, študujeme.

Eliška Vrablecová, 4.D

„Školenie žiackych študentských rád - Študenti v pohybe 2016“

Minulý víkend (30.9.-2.10.) som sa zúčastnila projektu Študentskej únie s názvom „Školenie žiackych študentských rád – Študenti v pohybe 2016“. Školenie sa konalo v Hornej Vsi v horskom hoteli Lomy.

Projekt bol určený pre predsedov, podpredsedov a aktívnych členov žiackych študentských rád (ŽŠR). Účelom bolo získať užitočné informácie o zakladaní a samotnom fungovaní ŽŠR. Taktiež sa tu dalo skvelo inšpirovať, zistiť viac o fungovaní študentského parlamentu v rôznych školách z celého Slovenska.

Z víkendu som si odniesla veľa dobrých nápadov a rád na zlepšenie fungovania našej ŠR, taktiež návrhy na akcie, ktoré by sa dali uskutočniť na SSOŠP Senica.

A bonus navyše!  Spoznala som tu veľa nových, zaujímavých ľudí a z tohto projektu som odchádzala s veľmi dobrým pocitom, nabitá energiou.  Fotoalbum

TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA 2016

Už šiestykrát sa konal Senický týždeň dobrovoľníctva, ktorého hlavným organizátorom bolo Informačné centrum Europe Direct Senica. Stretli sa mladí ľudia, ktorí chceli pomôcť a urobiť niečo pre druhých.

19. septembra 2016 sa konala akcia „Dobrovoľníci deťom“ na trávnatej ploche za amfiteátrom v Senici. Aj žiaci našej školy sa ochotne zúčastnili pri príprave akcií, súťaží a hier s tými najmenšími.

Sme radi a za celú ŠR ďakujeme, že naše dievčatá a chlapci našli chuť vo svojom voľnom čase venovať iným kúsok zo seba .

Dobrovoľníctvo je skvelá činnosť!